Dreamliner prezydenta Meksyku na sprzedaż. Jest zbyt luksusowy

Dreamliner prezydenta Meksyku na sprzedaż. Jest zbyt luksusowy
Źródło zdjęć: © YouTube
Adam Bednarek

04.12.2018 12:02, aktual.: 04.12.2018 12:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy prezydent Meksyku, Andrés Manuel López Obrador, spełnia przedwyborczą obietnicę i wystawia na sprzedaż prezydencki samolot Boeing 787 Dreamliner. Głowa państwa nie chce epatować luksusem.

Meksykański Boeing 787 Dreamliner, którym poprzedni prezydent latał od 2016 roku, pod względem luksusu przebijał nawet amerykańskiego Air Force One. Samolot kosztował ponad 200 mln dolarów.

Wnętrze samolotu możemy zobaczyć na poniższej prezentacji:

Nie wiadomo jednak, za ile Meksyk sprzeda pojazd. Samolot już trafił do Stanów Zjednoczonych, gdzie będzie czekał na kupca. Boeing zapowiedział, że pomoże znaleźć chętnego nabywcę. A co z prezydentem Meksyku? Głowa państwa zapowiedziała, że podróżować będzie lotami rejsowymi.

Meksyk zamierza również sprzedać 70 śmigłowców oraz 60 samolotów. Zostaną jedynie maszyny, które niezbędne są z punktu widzenia bezpieczeństwa. W trakcie zaprzysiężenia Andrés Manuel López Obrador obiecywał, że Meksyk "zostanie zwrócony biednym". Dodawał również, że "nie dba o blichtr władzy" – pozbycie się drogiego i luksusowego samolotu jest tego dowodem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)