Dota 2 The International 2019. Prawie 35 mln dolarów w puli i Polak w finale

Dota 2 The International 2019. Prawie 35 mln dolarów w puli i Polak w finale
Źródło zdjęć: © Valve | Materiały prasowe
Bolesław Breczko

25.08.2019 15:54, aktual.: 26.08.2019 07:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobiegł końca turniej "The International 2019" w grze "Dota 2". Z pulą ponad 34 mln dolarów ustanowił absolutny rekord wśród turniejów e-sportowych pod względem wysokości nagród. W finale turnieju wystąpił Polak z jordańskim paszportem Amer "Miracle" Al-Barkawi.

W finale na turniej "The International 2019" rozgrywanym w Chinach drużyna OG, której zawodnicy pochodzą ze Skandynawii, Francji i Australii zmierzyła się z drużyną Team Liquid z zawodnikami z Rumunii, Niemiec, Belgii, Libanu i Jordanii. Właśnie w Jordanii mieszka urodzony w Polsce i posiadający polskie obywatelstwo Amer "Miracle" Al-Barkawi.

"Miracle" wraz z drużyną Team Liquid poległ w finale lepszym OG i zajęli drugie miejsce. Nagrodą za to osiągnięcie jest 4,5 mln dolarów do podziału, co jest równe około 900 tys. dolarów na głowę, jednak gracze muszą liczyć się z tym, że część ich nagród przejmie drużyna, która ich zatrudnia.

Rekord zarobków z gier komputerowych pobili natomiast członkowie zwycięskiej OG, którzy łącznie zgarnęli ponad 15 mln dolarów, czyli 3 mln na głowę. Mogą je teraz dołożyć do 11 mln, które wygrali rok wcześniej na tej samej imprezie.

Przychody z branży e-sportowej rosną z roku na rok, ale przykładu turnieju "The International" w grze "Dota 2", nie można przykładać do innych gier. To jedyna impreza e-sportowa, w której pula nagród osiąga tak wysoki poziom. To głównie zasługa graczy, którzy przed turniejem mogą "dokładać się" wydając pieniądze na dodatki w grze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)