Dostępna wersja SP1 Beta dla Windows 7

Dostępna wersja SP1 Beta dla Windows 7

Dostępna wersja SP1 Beta dla Windows 7
Źródło zdjęć: © Windows
14.07.2010 13:04

Microsoft rozpoczął beta testy Service Pack 1 dla Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2. Dodatek zawiera wszystkie dotychczasowe aktualizacje systemów oraz kilka drobnych usprawnień opracowanych na podstawie uwag użytkowników. Planowana data wydania ostatecznej wersji SP1 to pierwsza połowa 2011 roku.

Firma Microsoft oznajmiła, iż przyjmuje zgłoszenia rejestracyjne od osób chcących wypróbować wersję testową nowego dodatku. Jednocześnie poinformowała, iż SP1 Beta nie jest dostępny dla użytkowników domowych. Jak informuje Microsoft TechNet na swojej stronie internetowej: "SP1 Beta nie dostarcza nowych funkcjonalności użytkownikom końcowym, a jego instalacja nie jest wspierana przez Microsoft”.

_ Zgodnie z zapowiedziami, Windows 7 SP1 nie będzie wprowadzał żadnych innowacyjnych rozwiązań. W jego skład wchodzić będą wszystkie aktualizacje zabezpieczeń dostępne obecnie poprzez witrynę Windows Update oraz poprawki zgłoszonych przez użytkowników błędów niezwiązanych z kwestiami bezpieczeństwa _ – mówi Jarosław Piszczatowski, ekspert firmy Mks, polskiego producenta oprogramowania antywirusowego. _ Mimo, iż SP1 Beta przeznaczony jest głównie dla programistów i pracowników IT, dostępny jest do pobrania dla każdego _ –. dodaje.

Spośród poprawek zawartych w Service Pack’u, godna uwagi jest aktualizacja klienta Pulpitu Zdalnego, zaprojektowana do współpracy z RemoteFX - nową platformą dostępu zdalnego, dołączoną do Windows Server 200. R2 SP1. Dodatek zawiera również funkcję zwaną "Dynamic Memory", która pozwala na sterowanie wielkością pamięci operacyjnej maszyny wirtualnej w trakcie jej działania.

SP1 Beta można pobrać zarówno w wersji 32-, jak i 64-bitowej, korzystając z usługi Windows Update. Dostępny jest również na stronie internetowej Microsoft TechNet, jako obraz dysku w formacie ISO o wielkości 1,2 GB. Użytkownicy mają do wyboru angielską, francuską, niemiecką, japońską oraz hiszpańską wersję językową.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)