Trwa ładowanie...
d4lrvwr

Dorożka na miarę XXI wieku. Porgromca Mitów zaprzęgł robota Spot od Boston Dynamics

Boston Dynamics, producenci robota o psim kształcie przedstawiali przeróżne możliwości wykorzystania robota Spot, ale na to raczej nie wpadli. Adam Savage, znany z serialu Pogromcy Mitów, zamienił go miejscami z koniem. Spot świetnie odnalazł się w roli napędu dla dorożki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spot od Boston Dynamics w roli dorożki
Spot od Boston Dynamics w roli dorożki (Youtube.com)
d4lrvwr

Spot to chodzący na czterech sztucznych łapach autonomiczny robot. Może dostać się wszędzie tam, gdzie nie dotrze zwykły robot poruszający się na kółkach. Posiada niebywałą inteligencję, potrafi mapować całe budynki i wybierać najbardziej efektywną drogę. Umie jeszcze o wiele więcej.

Natomiast na kanale youtube'owym Adam Savage’s Tested pojawiło się nowe wideo, którego głównym bohaterem jest Spot oraz dorożka. Amerykański inżynier postanowił połączyć te dwie rzeczy. Na początku wideo widzimy, jak Savage modyfikuje Spota, tworząc coś na rodzaj łączenia.

Spot radzi sobie w roli konia całkiem nieźle, o ile nie musi iść pod górkę. Szybko okazuje się, że brak mu sił, aby uciągnąć masę własną, dorożki oraz Adama Savage. Problem stanowiło jednak podstawowe oprogramowanie, które nie pozwalało mu zrozumieć, w jaki sposób jest dociążany, a wręcz ciągnięty w tył. Z pomocą programistów udało się lepiej dostosować software, a Spot finalnie poradził sobie z zadaniem.

d4lrvwr

Zobacz też: Robot "SpotMini" mapuje otoczenie. Zapamięta plan budynku szybciej niż człowiek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lrvwr

Podziel się opinią

Share

d4lrvwr

d4lrvwr
Więcej tematów