Dorożka na miarę XXI wieku. Porgromca Mitów zaprzęgł robota Spot od Boston Dynamics

Dorożka na miarę XXI wieku. Porgromca Mitów zaprzęgł robota Spot od Boston Dynamics
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando

14.02.2020 13:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Boston Dynamics, producenci robota o psim kształcie przedstawiali przeróżne możliwości wykorzystania robota Spot, ale na to raczej nie wpadli. Adam Savage, znany z serialu Pogromcy Mitów, zamienił go miejscami z koniem. Spot świetnie odnalazł się w roli napędu dla dorożki.

Spot to chodzący na czterech sztucznych łapach autonomiczny robot. Może dostać się wszędzie tam, gdzie nie dotrze zwykły robot poruszający się na kółkach. Posiada niebywałą inteligencję, potrafi mapować całe budynki i wybierać najbardziej efektywną drogę. Umie jeszcze o wiele więcej.

Natomiast na kanale youtube'owym Adam Savage’s Tested pojawiło się nowe wideo, którego głównym bohaterem jest Spot oraz dorożka. Amerykański inżynier postanowił połączyć te dwie rzeczy. Na początku wideo widzimy, jak Savage modyfikuje Spota, tworząc coś na rodzaj łączenia.

Spot radzi sobie w roli konia całkiem nieźle, o ile nie musi iść pod górkę. Szybko okazuje się, że brak mu sił, aby uciągnąć masę własną, dorożki oraz Adama Savage. Problem stanowiło jednak podstawowe oprogramowanie, które nie pozwalało mu zrozumieć, w jaki sposób jest dociążany, a wręcz ciągnięty w tył. Z pomocą programistów udało się lepiej dostosować software, a Spot finalnie poradził sobie z zadaniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)