Donald Trump: premier Kanady jest dwulicowy [Zobacz wideo]

Donald Trump: premier Kanady jest dwulicowy [Zobacz wideo]

Donald Trump: premier Kanady jest dwulicowy [Zobacz wideo]
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
05.12.2019 12:06

Nie milkną komentarze po opublikowanym nagraniu z bankietu podczas szczytu NATO, na którym Justin Trudeau w żartobliwy sposób komentował długą konferencję prasową prezydenta USA. Donald Trump nazwał premiera Kanady "dwulicowym". Poniżej materiał wideo.

Nagranie z wtorkowego bankietu w Pałacu Buckingham wywołało spore zamieszanie i lawinę komentarzy w międzynarodowych mediach. Na opublikowanym wideo premier Kanady Justin Trudeau w rozmowie m.in. z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem i prezydentem Francji Emmanuelem Macronem w żartobliwy sposób wypowiada się na temat długiej konferencji prasowej amerykańskiego prezydenta.

Na samym nagraniu nie pada jednak nazwisko przywódcy USA. Materiał wideo można obejrzeć poniżej.

Donald Trump nie pozostał dłużny premierowi Kanady, nazywając go podczas briefingu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel "dwulicowym". - To miły facet. Uważałem, że jest miły, ale prawda jest jednak taka, że wypomniałem mu, że nie płaci 2 procent PKB na obronę i przypuszczam, że nie jest z tego powodu zbyt zadowolony - skomentował przywódca Stanów Zjednoczonych. Poniżej możecie zobaczyć nagranie.

"Związek między Kanadą a USA jest niezwykle silny" - mówi Trudeau

- Wczoraj wieczorem odniosłem się do faktu, że przed moim spotkaniem z Donaldem Trumpem odbyła się nieplanowana konferencja prasowa. Z przyjemnością wziąłem w niej udział. Zarówno wczoraj jak i dziś miałem wiele dobrych rozmów z prezydentem USA - skomentował Trudeau w odpowiedzi na pytanie, czy przeprosił Trumpa.

- Wszyscy byliśmy zaskoczeni, a zarazem zadowoleni, słysząc, że następne spotkanie grupy G7 odbędzie się w Camp David. Sądzę, że była to nieplanowana zapowiedź i myślę, że każdy lider ma ekipę, której od czasu do czasu opada szczęka na niespodzianki - skomentował słowa o "opadających szczękach" ekipy Trumpa premier Kanady.

Trudeau oświadczył, że zaistniała sytuacja nie będzie w najmniejszym stopniu rzutować na stosunki pomiędzy Kanadą a Stanami Zjednoczonymi. - Związek między Kanadą a USA jest niezwykle silny, a ja mam bardzo dobre relacje z prezydentem Trumpem i jego zespołem - zapewnił.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)