Domena CyanogenMod.com skradziona. Okup wynosi 10 000 dolarów

Domena CyanogenMod.com skradziona. Okup wynosi 10 000 dolarów
Źródło zdjęć: © chip.pl

15.11.2012 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj świętowali wydanie 10 wersji CM, a dziś mają poważny problem. Jeden z developerów przywłaszczył sobie domenę CyanogenMod.com.

Już na początku opublikowanej informacji ekipa CyanogenMod podkreśla, że bardzo ufa ludziom zgromadzonym wokół projektu. Chcą oni, żeby wszyscy uważali się za część zespołu, bo tylko taka postawa gwarantuje ciągły rozwój CM. Najwyraźniej coś poszło nie tak.

Z nieznanych przyczyn jeden z członków CyanogenMod postanowił na własną rękę zaopiekować się domeną. W związku z tym dostęp do strony jest niemożliwy. Nie działają również wszystkie maile. Obecnie uruchomiona została domena CyanogenMod.org. Będzie ona funkcjonowała do czasu przywrócenia starego adresu. Niezależnie od całej sytuacji wciąż działa adres, spod którego można pobierać oprogramowanie, czyli get.cm.

UPDATE: Sprawca zamieszania skontaktował się z zespołem CM i zobowiązał się przekazać domenę. Zrezygnował również z konieczności zapłaty 1. 000 dolarów. Ciekawe, co go przekonało? Niezależnie od tego zaczyna obowiązywać adres z końcówką .org, a stara domena będzie tylko aliasem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Google Nexus 4 wyprzedany w 15 minut"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)