Dolby Atmos - horrory będą dużo straszniejsze

Dolby Atmos - horrory będą dużo straszniejsze

Dolby Atmos - horrory będą dużo straszniejsze
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
25.04.2012 14:37, aktualizacja: 26.04.2012 15:20

Dolby Atmos to najnowszy system z Dolby Laboratories. Jeśli jesteś miłośnikiem horrorów, to powinieneś z niecierpliwością czekać na wprowadzenie tego rozwiązania do kin. Miejmy nadzieję, iż nastąpi to już niedługo.

Dotychczasowe rozwiązania audio stosowane podczas seansów kinowych pozwalały manipulować dźwiękiem, niejako przesuwając go od lewej lub prawej strony sali. Dolby Atmos umożliwi niemal nieograniczoną manipulację efektami dźwiękowymi. Twórcy systemu obiecują, że padający na filmie deszcz spowoduje, że odruchowo zaczniemy szukać parasola, a morderca chodzący po podłodze nad zamkniętą w piwnicy ofiarą sprawi, że sami poczujemy się osaczeni.

System wykorzystuje 6. głośniki, które pozwalają w niemal dowolny sposób rozprowadzić dźwięki po sali kinowej. Efekty dźwiękowe będą do nas docierać nie tylko z boków i z góry sali kinowej, ale będą również mogły nas w dowolny sposób otoczyć. Będziemy dosłownie słyszeli kroki potwora otaczającego ofiarę, mogąc cały czas określić jego położenie.

Przedstawiciele Dolby Laboratories chwalą się, że Dolby Atmos stanowi największe osiągnięcie ich firmy od 2. lat i jest najbardziej zaawansowanym systemem audio świata. Nowe rozwiązanie ma trafić do pierwszych kin jeszcze w tym roku, a docelowo firma chętnie widziałaby je również w zestawach kina domowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)