Dobry I kwartał Gadu-Gadu

Dobry I kwartał Gadu-Gadu

26.04.2007 14:30, aktual.: 27.04.2007 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spółka Gadu-Gadu miała w I kwartale 2007 4,14 mln zł przychodów, oznacza to 77% kwoty z I półrocza* 2006, kiedy było to 5,37 mln zł. Zysk netto spółki wyniósł w I kwartale 1,87 mln zł, w porównaniu do 2 mln zł w całym I półroczu 2006. W trwającym II kwartale mają nastąpić pierwsze akwizycje dokonane przez spółkę.

_ -Pierwsze przejęcia jakie planujemy dotyczącą biznesu reklamowego- _ mówi Krzysztof Szalwa, członek zarządu Gadu-Gadu S.A. _ -Są już podpisane listy intencyjne _ - dodał Szalwa. _ -W strategii przejęć chcemy rozmawiać z liderami- _ wyjaśnia Piotr Pokrzywa, również członek zarządu spółki.

Na ten kwartał spółka chce także rozwijać platformę Gadu Radio. Obecnie słucha jej ok 500 tys. osób tygodniowo, co pozwoliło firmie na przedstawienie oferty Gadu Radio domom mediowym i rozpoczęcie sprzedaży reklam Radio jest słuchane średnio godzinę dziennie. Obecnie w rozgłośni jest dostępne 16 kanałów muzycznych.

Trwają również prace nad komunikatorem biznesowym. Ma się ukazać w II półroczu br. _ -To zupełnie inny model dystrybucji, oparty na sieci partnerów- _ mówi Piotr Pokrzywa. Komunikator biznesowy ma być sprzedawany firmom na zasadzie licencyjnej, będzie instalowany na serwerach intranetowych. To administrator będzie nadawał prawa użytkownikom, czy decydował o komunikacji z zewnętrznym klientem Gadu-Gadu.

Na pewno w tym kwartale zostanie także uruchomiona ukraińska wersja komunikatora. W kijowskim biurze firmy pracuje obecnie kilka osób. Produkt ma być bardzo lokalny, będzie miał niższe wymagania sprzętowo, mniej usług dodanych typu VoIP ze względu na małą penetrację rynku internetu szerokopasmowego na Ukrainie. _ -To projekt bardzo obiecujący, ale długoterminowy- _ wyjaśnia Piotr Pokrzywa. Obecnie na Ukrainie najpopularniejszym komunikatorem jest ICQ.

Firma ma zostać kolejnym wirtualnym operatorem komórkowym. Jak podkreślał Krzysztof Szalwa, jego wyróżnikiem nie będzie potencjał marketingowy, ale jak największa integracja z obecnymi usługami komunikacyjnymi firmy. W tej sprawie również podpisano list intencyjny z jednym z operatorów.

MojaGeneracja Gadu-Gadu według wewnętrznych statystyk GemiusTraffic ma obecnie 1,56 mln użytkowników ( cookies ), co zdaniem przedstawicieli firmy stanowi 100% wzrost w stosunku do poprzedniej wersji serwisu. Trzeba jednak poczekać na oficjalne wyniki Megapanelu. W tym kwartale spółka zamierza wprowadzić w Generacji nowe funkcje, m.in. galerie zdjęć oraz kalendarz.

Usługi reklamowe stanowią 89% przychodów netto ze sprzedaży, usługi telekomunikacyjne 11%, w I półroczu 2006 było to odpowiednio 90% i 9% ( 1% stanowiły inne usługi ). Z usług połączeń głosowych korzysta obecnie ok. 5% użytkowników komunikatora, których według ostatniego badania Megapanel za luty 2007 było 5,72 mln.

Spółka chce utrzymać poziom rentowności na podobnym poziomie co obecne, czyli 45% według wskaźnika ROS.

Jak informowaliśmy wcześniej, spółka Gadu-Gadu miała w 2006 r. 3,8 mln zł zysku netto, o 19% więcej niż w roku 2005. Przychody spółki wyniosły 11,12 mln zł wobec 8,27 mln zł rok wcześniej.

*Kwoty za 2006 rok podawane są za I półrocze, a nie kwartał, gdyż bazują na audycie przeprowadzonym przez zewnętrzną firmę.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)