Dobierz telewizor do swojego pomieszczenia

Dobierz telewizor do swojego pomieszczenia

Dobierz telewizor do swojego pomieszczenia
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.12.2016 15:05

Telewizor stanowi często główny punkt w mieszkaniu, ponieważ to tam relaksujemy się po ciężkim dniu, spędzamy czas z rodziną czy oglądamy ulubione filmy. Producenci telewizorów kuszą nas coraz to nowymi funkcjami, możliwościami i wzorami. Na co najczęściej zwracamy uwagę przy zakupie telewizora?

Wybór odpowiedniego dla siebie telewizora nie jest prostą decyzją. W szczególności teraz, gdy trendy zmieniają się praktycznie z miesiąca na miesiąc. Rozmiar ma znaczenie i co do tego nie ma wątpliwości. Dlatego nie dajmy się zwieść producentom czy też sprzedawcom w sklepach, którzy próbują nam wmówić, że telewizor większy równa się lepszy. Czy przeciętnemu Kowalskiemu potrzebny jest telewizor 9. cali? Zdecydowanie nie. Jest to tylko i wyłącznie próba sił i udowodnienie, że osiągnięcie takich rozmiarów jest faktycznie możliwe.
Wróćmy zatem do standardowych użytkowników. Przy wyborze odpowiedniego modelu telewizora powinniśmy kierować się kilkoma zasadami, dzięki czemu dobierzemy sprzęt do swoich potrzeb.

Przed zakupem telewizora należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym umieścimy odbiornik, oraz odległość od kanapy. Pamiętajmy, że zbyt duży telewizor może sprawić, że nie będziemy w stanie objąć całości ekranu wzrokiem. Ponadto zbyt duży sprzęt może przytłoczyć pokój i swoim wyglądem całkowicie zmieni estetykę całego pomieszczenia.

Zakłada się, że na każdy cal przekątnej ekranu powinno przypadać około 3,8. cm oddalenia widza od ekranu telewizora. Dlatego przy wyborze odpowiedniego modelu urządzenia możemy wspomóc się poniższą tabelką:

Obraz
© (fot. WP)

Ponadto, w zależności od tego, gdzie chcemy umieścić nasz telewizor, możemy wybrać odpowiedni kształt i wielkość.Wybór jest duży, można znaleźć telewizory zakrzywione lub wybrać zupełnie inne, cieńsze od smartfonów, które bez problemu będzie można powiesić na ścianie. To, czy telewizor jest płaski czy zakrzywiony, może wpływać w pewnym stopniu na komfort oglądania, ale nie na jakość obrazu, ponieważ ta zależy głównie od procesora oraz matrycy.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)