Do końca roku Android zawładnie światem

Do końca roku Android zawładnie światem
18.04.2013 16:30
Do końca roku Android zawładnie światem
Źródło zdjęć: © JD Hancock / flickr.com / CC

Google może zacząć już planować wielką fetę w Mountain View. Dane napływające do producenta systemu Android wskazują, że już w tym roku jego liczba użytkowników przekroczy... miliard.

Na tym jednak nie kończy się apetyt Google'a. Eric Schmidt przewiduje, że przy obecnym tempie aktywacji nowych urządzeń z Androidem, których dziennie aktywuje się około półtora miliona, liczba 2 miliardów użytkowników zostanie osiągnięta "za rok, może dwa".

Android aktualnie oferowany jest przez 32. operatorów sieci komórkowych w 160 krajach świata. Schmidt nie obawia się również spowolnienia tempa wzrostu systemu - ceny urządzeń z Androidem maleją, co w połączeniu z pojawieniem się nowych, tanich urządzeń, produkowanych w Azji powinno, jeśli nie przyspieszyć obecne tempo ekspansji Androida, to z pewnością utrzymać je na obecnym poziomie.

Nie sposób nie zgodzić się z argumentami prezesa Google'a. Android jest wciąż ulepszanym systemem, który w kolejnych wersjach jest coraz bardziej wydajny i stabilny. Konkurentom bardzo trudno będzie pobić ten wynik.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)