Długi sen za młodu zapewni ci lepszą starość

Długi sen za młodu zapewni ci lepszą starość
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

17.02.2012 08:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nocami pracują, imprezują do rana lub po prostu cierpią na bezsenność, mamy dla ciebie złą wiadomość. Naukowcy udowodnili, że brak snu w okolicach dwudziestego roku życia powoduje problemy z pamięcią na starość.

Według Science Daily ilość i jakość snu, którego zażywasz co noc, może mieć znaczący wpływ na twoją pamięć w późniejszych latach życia. Całościowe wyniki badań, przeprowadzonych przez Wydział Medycyny Uniwersytetu Washingtona w St. Louis, zostaną zaprezentowane w kwietniu na dorocznym zjeździe amerykańskich neurologów w Nowym Orleanie.

Z informacji opublikowanych w Science Daily wynika, że brak snu w tym okresie życia powiązany jest z rozwojem płytek amyloidowych - zmian strukturalnych w mózgu, obserwowanych u osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Badania wykazały, że ludzie, którzy poświęcali mniej niż 85. czasu spędzanego w łóżku na sen, lub ludzie, którzy budzili się częściej niż 5 razy na godzinę, są w znaczący sposób bardziej narażeni na wystąpienie pierwszych objawów choroby Alzheimera niż inni. Jeśli więc aktualnie nie sypiasz dobrze, dobrze byłoby coś z tym zrobić.

tłum. AS

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)