Dla profesjonalistów: urządzenie wielofunkcyjne od HP

Dla profesjonalistów: urządzenie wielofunkcyjne od HP

Dla profesjonalistów: urządzenie wielofunkcyjne od HP
Źródło zdjęć: © HP
06.07.2011 15:27, aktualizacja: 09.01.2012 12:48

HP rozszerza ofertę laserowych urządzeń drukujących z technologią ePrint o model HP LaserJet Pro 100 Color MFP M175nw. Obecnie na rynku dostępnych jest 3 miliony urządzeń drukujących HP z tą funkcją. Do końca tego roku ta liczba wzrośnie do 20 milionów.

Technologia HP ePrint umożliwia generowanie dowolnych dokumentów bezpośrednio z urządzeń mobilnych z dostępem do poczty email, np. smartfonów czy tabletów. Dzięki temu menedżerowie, pracownicy czy kontrahenci mogą dostarczać drugiej stronie wydruki dokumentów niezależnie od miejsca i czasu. Wystarczy załączyć i potwierdzić jednym przyciskiem wysłanie dokumentu na adres email przyporządkowany do urządzenia. Niezależnie od tego, gdzie znajduje się drukarka, wydruk nastąpi w chwilę później. Użytkownik nie musi przy tym ani instalować sterowników ani włączać komputera. Drukarka musi być tylko podłączona do internetu. Proces bezprzewodowego drukowania jest automatycznie chroniony filtrami anyspamowymi i programami antywirusowymi. Przez internetowe centrum zarządzania HP ePrint Center każdy użytkownik może tworzyć i zmieniać nie tylko adres email drukarki, ale też listę nadawców, a w razie jakiegokolwiek podejrzenia anulować dany wydruk. Na końcu za pośrednictwem swojego urządzenia mobilnego użytkownik otrzymuje
komunikat o statusie drukowania.

Obraz
© (fot. HP)

Jeszcze rok temu standardowym rozwiązaniem umożliwiającym druk bezprzewodowy było podłączenie urządzenia drukującego do lokalnej sieci wifi lub Ethernet. I choć jest to rozwiązanie proste i wygodne (podnosi wszakże wydajność pracowników wewnątrz organizacji), to jednak już dziś przestaje wystarczać. Wszakże, jak szacuje Forrester Research, w ciągu kilku lat aż 8. proc. pracowników na całym świecie będzie pracować zdalnie.

Technologia HP Smart Install umożliwia szybkie tempo instalacji (do 5 min.) i bez konieczności użycia płyty CD ze sterownikami. Atutem jest także sprawne faksowanie i skanowanie w dużej rozdzielczości oraz szybki druk laserowy. W ciągu jednej minuty urządzenie HP generuje w formacie A4 1. stron w druku czarno-białym i 4 strony w druku kolorowym. Kolejne zalety urządzenia to: automatyczny podajnik na 35 kartek, obsługa formatów standardowych (m.in. A4, A5, A6, B5) i niestandardowych (76x127 mm i 216x356 mm) oraz wykorzystanie technologii HP Printer Auto-On/Auto-Off i Instant-On, która umożliwia trzykrotną redukcję zużycia energii elektrycznej. Jak to możliwe? Funkcja Auto-Off automatycznie wyłącza drukarkę w ciągu minuty od zakończenia zadania drukowania. Z kolei Instant-On umożliwia błyskawiczne uruchomienie urządzenia i wygenerowanie czarnego wydruku w zaledwie 15,5 sekundy po wyjściu z trybu uśpienia.

Nowy produkt HP wydaje się być naprawdę ciekawą opcją wśród profesjonalnych urządzeń wielofunkcyjnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)