Dieta wegańska u psa. W Wielkiej Brytanii można za to trafić za kratki

Pies, owczarek niemiecki
Pies, owczarek niemiecki
Źródło zdjęć: © Unsplash.com

13.11.2021 12:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dieta wegańska w ostatnich latach zdobyła wielu zwolenników. Ludzie nie chcą jeść mięsa z pobudek zdrowotnych i ideologicznych. Niektórzy idą o krok dalej i chcą do tego sposobu żywienia przekonać także zwierzęta. Czasem grozi za to surowa kara.

Dieta wegańska u zwierząt to nie najlepszy pomysł. Przynajmniej tak stanowi brytyjskie prawo. Dziennikarze serwisu farmer.pl zauważają, że za pozbawienie psa dostępu do mięsa można tam nabawić się niemałych problemów. Przewidywana jest nawet kara pozbawienia wolności.

Veterinary Practice News wyjaśnia, że choć prowadzono już badania na temat wpływu diety bezmięsnej na organizmy zwierząt domowych, wnioski z nich płynące nie były jednoznaczne. Ponadto samych badań przeprowadzono do tej pory na tyle mało, że trudno na ich podstawie potwierdzić, że psy czy koty mogą nie jeść mięsa, nie ryzykując przy tym utraty zdrowia.

Dziennikarze VPN przypominają, że zwierzęta mają inne potrzeby niż ludzie i pozbawienie ich źródeł białka pochodzenia zwierzęcego może negatywnie odbijać się na ich zdrowiu. W jednym z artykułów na ten temat napisano, że nie ma dowodów, by dieta wegańska przynosiła psom i kotom korzyści zdrowotne, przynosi natomiast ryzyko.

Kara za dietę wegańską

Na mocy Animal Welfare Act z 2006 w Wielkiej Brytanii za karmienie psa dietą bezmięsną można trafić do więzienia. Ze względu na troskę o zdrowie zwierząt domowych przygotowano tam specjalne przepisy, w imię których za karmienie psa żywnością wegańską można zostać ukaranym grzywną w wysokości do 20000 funtów lub trafić do więzienia na 51 tygodni.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)