Dialog kupił dużą sieć w Nysie

Dialog kupił dużą sieć w Nysie

Dialog kupił dużą sieć w Nysie
Źródło zdjęć: © Dialog
22.12.2009 17:31, aktualizacja: 23.12.2009 10:35

Telefonia Dialog kupiła od syndyka Nyską Sieć Informatyczną, która ma na terenie miasta sieć w technologii ETTH (ang. Ethernet To The Home).

_ Telefonia Dialog stała się tym samym właścicielem nowoczesnej sieci teleinformatycznej w technologii ETTH, na budowę której poprzedni właściciel, DCG Sp. z o.o., poniósł nakłady przekraczające 8,6 mln zł _ - napisano w komunikacie prasowym.

Nyska Sieć Informatyczna powstała we wrześniu 2005 roku w celu budowy pierwszej w Polsce światłowodowej sieci metropolitalnej budowanej w technologii ETTH. W sierpniu 2008 roku, z uwagi na trudną sytuację finansową, ogłoszono upadłość NSI i jej głównego właściciela - DCG Sp. z o.o.

NSI świadczy obecnie tylko jedną usługę, dostęp do Internetu w technologii ETTH, jednak - jak podano w komunikacie - zastosowana technologia _ światłowodu do bloku _, umożliwia świadczenie pakietu trzech usług: dostępu do Internetu, telefonu oraz IPTV z VoD.

W zasięgu sieci NSI znajduje się niemal 5 tys. mieszkań w południowych dzielnicach Nysy (osiedla: Południe, Zwycięstwa, KEN, Gałczyńskiego oraz Rodziewiczówny). W prawie 1800 z nich znajdują się gniazdka umożliwiające natychmiastowe świadczenie usług. Aktywnych klientów jest prawie 400 - większość z nich podpisała już oświadczenia woli korzystania z oferty Dialogu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)