Dell: u nas Windows XP do 2009. A może dłużej!

Dell: u nas Windows XP do 2009. A może dłużej!

Dell: u nas Windows XP do 2009. A może dłużej!
10.06.2008 13:00, aktualizacja: 10.06.2008 14:14

30 czerwca Microsoft zamierza oficjalnie wycofać ze swojej oferty system Windows XP - tego dnia z rynku mają zniknąć pudełkowe wersje XP, zaś sześć miesięcy później zakończona ma zostać sprzedaż systemu w wersji OEM. Przedstawiciele koncernu Dell mają jednak odmienne zdanie w tej materii - firma zapowiedziała właśnie, że zamierza oferować komputery z Windows XP jeszcze w przyszłym roku, a być może nawet dłużej...

Przypomnijmy: początkowo koncern z Redmond zamierzał wycofać Windows XP z rynku z końcem 2007 r. Później zdecydowano się na przełożenie daty "egzekucji" o sześć miesięcy, zaś z czasem pojawiły się informacje o kolejnych złagodzeniach "wyroku" ( okazało się m.in., że wersja OEM ma być dostępna o pół roku dłużej, że system w wersji Starter Edition oferowany będzie do 2010 r., a także że Windows XP będzie można dłużej instalować na komputerach typu UMPC i tzw. subnotebookach ). Szerzej pisaliśmy o tym m.in. w tekście "Windows XP będzie można kupić jeszcze przez kilka lat" - http://www.idg.pl/news/146449.html.

Amerykański koncern Dell najwyraźniej nie do końca przejmuje się oficjalnym stanowiskiem Microsoftu w sprawie Windows XP - jak donosi serwis Neowin.net - http://www.neowin.net/news/main/08/06/09/dell-to-sell-windows-xp-professional-with-pcs-through-2009, przedstawiciele firmy zapowiedzieli właśnie, że Dell będzie oferował komputery z preinstalowanym Windows XP również w roku 2009. Co więcej, producent nie wyklucza, że termin ten zostanie jeszcze wydłużony. Warto wspomnieć, iż doniesienia o tym, że Dell planuje takie posunięcie, pojawiły się już kilka tygodni temu - http://www.pcworld.pl/news/148775.html - teraz Neowin zaprezentował e-mail ( wysłany przez jednego z pracowników firmy ), w którym zawarta jest informacja o dostępności Windows XP w 2009 r.

Warto zaznaczyć, że Dell oferuje nabywcom swoich komputerów z Windows XP Pro możliwość łatwiej migracji do Visty - wraz z komputerem klient otrzymuje płytę instalacyjną z najnowszym systemem Microsoftu.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)