Definitywny koniec Symbiana. Nokia zabija swój system

Definitywny koniec Symbiana. Nokia zabija swój system
Źródło zdjęć: © The GameWay / flickr.com / CC

13.06.2013 07:39, aktual.: 13.06.2013 07:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Financial Times donosi, że stary dobry Symbian wreszcie odejdzie na zasłużoną emeryturę. Choć w pierwszym kwartale tego roku Nokia sprzedała aż 500 tysięcy telefonów z tym systemem operacyjnym, w ciągu najbliższych kliku miesięcy urządzenia z Symbianem na pokładzie przestaną być produkowane.

Nokia na dobre porzuca wysłużonego już Symbiana na rzecz Windows Phone. Na pewno znajdą się ludzie, którzy będą tęsknili za systemem obecnym na rynku od lat, ale prawda jest taka, że to właśnie przesiadka na Windows Phone tchnęła nowe życie w fińską firmę. Nokia na pewno nie żałuje tego kroku:

„Prace nad Symbianem zajęły nam 2. miesiące. Przy Windows Phone było to już mniej niż rok. Spędziliśmy mniej czasu pracując nad kodem znajdującym się głęboko, a więcej czasu na tworzeniu elementów, które wpływają na doświadczenia użytkownika, skupiają się na zdjęciach, mapach, muzyce i innych aplikacjach,” stwierdził rzecznik Nokii.

Dla Nokii jest to na pewno dobra decyzja. Ale to nie znaczy, że nie można z tej okazji uronić łezki nad zasłużonym systemem operacyjnym.

Zdjęcie: Flickr/RafeB

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (164)