Darmowa ochrona od Symanteca... na razie nie dla Polaków

Darmowa ochrona od Symanteca... na razie nie dla Polaków

Darmowa ochrona od Symanteca... na razie nie dla Polaków
17.02.2010 19:00, aktualizacja: 18.02.2010 10:02

Symantec bezpłatnie udostępnił narzędzie do sprawdzania bezpieczeństwa odnośników w wynikach uzyskanych za pośrednictwem wyszukiwarek. Dotychczas Norton Safe Web Lite wchodził w skład płatnych pakietów antywirusowych

Oprogramowanie wykrywa niebezpieczne odnośniki w wynikach wyszukiwania uzyskanych za pomocą Google, Yahoo i Binga. W przypadku znalezienia podejrzanych stron, program ostrzega użytkownika przed klikaniem prowadzących do nich linków.

Bezpłatna beta wersja Norton Safe Web Lite jest dostępna do pobrania na stronie Symanteca Do działania oprogramowanie wymaga angielskojęzycznych systemów operacyjnych z rodziny Windows - Microsoft Windows XP/Vista/Win7.

Obecnie z Norton Safe Web Lite mogą korzystać użytkownicy w kilku państwach m.in. w Stanach Zjednoczonych. W Polsce i innych krajach aplikacja ma dopiero być udostępniona.

Norton Safe Web Lite Symantec jest kolejnym bezpłatnym programem zwiększającym bezpieczeństwo surfowania po webowych serwisach. Internauci mogą obecnie za darmo skorzystać z oprogramowania firmy McAffee o nazwie Site Advisor, także służącemu do sprawdzania bezpieczeństwa odnośników do stron w wynikach wyszukiwania. Dostępne jest też oprogramowanie Web of Trust (WOT), które przygotowano jako rozszerzenie dla przeglądarek: Firefox i Chrome oraz Internet Explorera.

Więcej informacji: Symantece

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)