Dane wskazują, że tylko 23% użytkowników przesiadło się na OS 3.1

Dane wskazują, że tylko 23% użytkowników przesiadło się na OS 3.1
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl

28.09.2009 13:36, aktual.: 28.09.2009 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsze badania oparte na reklamie mobilnej pokazują, że użytkownicy nie decydują się na instalację nowych aktualizacji od razu. Dane pokazują również, że instalacje głównych wersji OS na iPod touch jest mocno ograniczona przez dodatkowe opłaty. Firma AdMob, zajmująca się reklamą mobilną, przeprowadziła kolejne badania, których wyniki okazały się dość ciekawe. Gromadzone dane opierają się na kliknięcia w reklamy, pochodzące z różnego rodzaju urządzeń, z różnymi wersjami oprogramowania – w tym przypadku skupiono się na użytkownikach iPhone’a oraz iPoda touch.

Okazuje się, że do tej pory jedynie blisko 1/4 użytkowników iPhone’a zainstalowało OS w wersji 3.1. przy czym prawie 3/4 wszystkich posiadaczy tego telefonu korzysta z oprogramowania w wersji 3.x. W przypadku posiadaczy iPoda touch, urządzenia z wgranym OS 3.x stanowią zaledwie 1/3 wszystkich wyników.

Po analizie danych pochodzących z okresu 15-2. września okazało się, że 51% iPhone’ów działało na systemie 3.0.x, a 23% na OS 3.1. Kolejne 19% to urządzenia z oprogramowaniem 2.2.1 oraz 7% z 2.2 lub niższym. Przyjęto, że ilość iPhone’ów z OS 1.x jest statystycznie nieistotna.

Porównując więc dane z obu typów produktów Apple dostajemy następujące wartości: 91. iPhone’ów ma zainstalowane oprogramowanie w wersji 3.x, a zaledwie 35% iPodów touch działa na tej samej wersji. Powodów tych znacznych rozbieżności należy zapewne dopatrywać się w tym, że użytkownicy iPoda muszą za aktualizacje płacić. Dlatego też adopcja nowszych wersji OS odbywa się na tych urządzeniach z bardzo dużym opóźnieniem, pomimo ostatnich obniżek cen.

Oczywiście badania ciężko nazwać dokładnymi, gdyż opierają się wyłącznie na danych zbieranych przez mobilne reklamy, ale mimo wszystko nakreślają one z grubsza tendencje użytkowników do aktualizacji oprogramowania. Apple powinno wyciągnąć z tych wyników jakieś wnioski. Być może aktualizacje powinny być wypuszczane częściej, przez co pliki byłyby mniejsze, a sam proces aktualizacji mniej kłopotliwy. Nawet jeżeli firma z Cupertino tego nie zmieni, to zdecydowanie powinna zrezygnować z opłat za aktualizacje oprogramowania w iPodach touch.

Obraz
© (fot. iPhoneBlog.pl)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)