Daikin MC70L - oczyszczacz powietrza dla alergików

Daikin MC70L - oczyszczacz powietrza dla alergików

Daikin MC70L - oczyszczacz powietrza dla alergików
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.04.2013 13:58

W oczyszczaczu Daikin MC70L zastosowano sześciostopniowy system oczyszczania powietrza z alergenów, bakterii, wirusów i cząsteczek nieprzyjemnego zapachu - ma pomóc to alergikom szczególnie w sezonie wiosennym.

Tradycyjne oczyszczacze powietrza bazują na zasadzie działania specjalnych filtrów, najczęściej węglowych, hepa lub ulpa, czasem wspomaganych przez lampy UV czy jonizatory. Zanieczyszczone powietrze zasysane jest do wnętrza urządzenia, a po procesie oczyszczenia, wraca do pomieszczenia. Oczyszczacze powietrza nie generują nowych zapachów, tylko likwidują szkodliwe dla zdrowia składniki powietrza w domu i nieprzyjemne aromaty. Nowocześniejsze dostępne na rynku urządzenia odpowiadające za oczyszczenie powietrza funkcjonują w oparciu o technologię wielostopniowej filtracji powietrza.

Przykładem takiego rozwiązania jest oczyszczacz Daikin MC70L, w którym zastosowano sześciostopniowy system oczyszczania powietrza z alergenów, bakterii, wirusów i cząsteczek nieprzyjemnego zapachu. Cząsteczki zapachowe, alergeny, wirusy, szkodliwe substancje poddane są działaniu kolejnych, następujących po sobie zaawansowanych filtrów i systemów jonizujących. W początkowej fazie cząsteczki powietrza zostają rozłożone na czynniki składowe, które w kolejnych etapach przechodzą przez proces likwidacji szkodliwych elementów. Efekt ten uzyskiwany jest poprzez utlenianie, jonizację i filtrację przy użyciu min. tytanowo-apatytowych filtrów katalitycznych. Rezultatem tego zjawiska jest eliminowanie alergenów i substancji, które wzmagają ich działanie, zwiększona siła dezynfekcji oraz jeszcze lepsze usuwanie nieprzyjemnych zapachów.

Szczególnie ważną dla alergików metodą pracy urządzenia jest tworzenie delikatnych zawirowań powietrza w pomieszczeniu, przez co pyłki są wyłapywane z otoczenia jeszcze zanim osiądą na podłodze. W ten sposób nie wnikają w dywany i tapicerkę mebli, co mogłoby znacznie utrudnić, i wydłużyć, proces oczyszczania pomieszczenia z alergenów. Daikin MC70. pracuje relatywnie cicho. Jego filtry z powodzeniem wytrzymują 2 lata pracy, a dołączenie do zestawu podstawowego 5 filtrów pozwala na wykorzystywanie produktu nawet przez 10 lat. Oczyszczacz skutecznie filtruje powietrze w pomieszczeniach do 46m2, nadaje się więc do mieszkania czy niewielkiej powierzchni biurowej.

Cena - około 1500 złotych

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)