Czym latają rządy innych krajów?

Czym latają rządy innych krajów?
Źródło zdjęć: © romavia.ro

14.04.2010 11:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W związku z tragedią pod Smoleńskiem nie ustają spekulacje dotyczące stanu technicznego naszej floty samolotów rządowych. Postanowiliśmy przyjrzeć się czym latają oficjele w innych krajach Europejskich

Okazuje się, że strategia transportowania najważniejszych osób w Państwie może być różna. Najczęściej floty rządowe składają się z nowoczesnych samolotów w specjalnych wersjach VIP. Popularnym producentem, którego maszyny zdecydowało się zakupić wiele rządów jest produkowany przez europejskie konsorcjum Airbus. Niektóre z rządów, w szczególności państw skandynawskich, dysponuje małymi samolotami dla zaledwie kilku do kilkudziesięciu osób, latającymi na lokalnych, kontynentalnych trasach. W przypadku konieczności dłuższych podróży Szwedzi, Norwegowie, czy Duńczycy korzystają z usług komercyjnych linii lotniczych i latają samolotami rejsowymi lub czarterują maszyny.

Obraz
© (fot. romavia.ro)

Na zupełnie inny sposób transportowania VIP-ów zdecydowały się m.in. Wielka Brytania i Węgry. Kraje te nie utrzymują floty specjalnych samolotów rządowych i w całości korzystają z usług komercyjnych przewoźników. W galerii pokazujemy jakimi maszynami latają rządy oraz głowy poszczególnych krajów europejskich. Na koniec warto wspomnieć, że w tej chwili najbardziej prawdopodobne jest, że polskie władze przesiądą się do przejętych od LOT samolotów Embraer 175.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (199)