Czym latają rządy innych krajów?

Czym latają rządy innych krajów?14.04.2010 11:04
Czym latają rządy innych krajów?
Źródło zdjęć: © romavia.ro

W związku z tragedią pod Smoleńskiem nie ustają spekulacje dotyczące stanu technicznego naszej floty samolotów rządowych. Postanowiliśmy przyjrzeć się czym latają oficjele w innych krajach Europejskich

Okazuje się, że strategia transportowania najważniejszych osób w Państwie może być różna. Najczęściej floty rządowe składają się z nowoczesnych samolotów w specjalnych wersjach VIP. Popularnym producentem, którego maszyny zdecydowało się zakupić wiele rządów jest produkowany przez europejskie konsorcjum Airbus. Niektóre z rządów, w szczególności państw skandynawskich, dysponuje małymi samolotami dla zaledwie kilku do kilkudziesięciu osób, latającymi na lokalnych, kontynentalnych trasach. W przypadku konieczności dłuższych podróży Szwedzi, Norwegowie, czy Duńczycy korzystają z usług komercyjnych linii lotniczych i latają samolotami rejsowymi lub czarterują maszyny.

288766914136914067
Źródło zdjęć: © (fot. romavia.ro)

Na zupełnie inny sposób transportowania VIP-ów zdecydowały się m.in. Wielka Brytania i Węgry. Kraje te nie utrzymują floty specjalnych samolotów rządowych i w całości korzystają z usług komercyjnych przewoźników. W galerii pokazujemy jakimi maszynami latają rządy oraz głowy poszczególnych krajów europejskich. Na koniec warto wspomnieć, że w tej chwili najbardziej prawdopodobne jest, że polskie władze przesiądą się do przejętych od LOT samolotów Embraer 175.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)