Czy to koniec Windows?

Czy to koniec Windows?

02.08.2011 11:35, aktual.: 02.08.2011 11:46

Windows ma już ponad 25 lat. Wraz z Windows 8 Microsoft może porzucić ten rozdział w historii własnych systemów operacyjnych.

Obraz

Windows w listopadzie zeszłego roku skończył 2. lat! Systemy operacyjne Microsoftu kojarzone są dziś głównie z tą nazwą, a same okienka stały się przez lata kultem samym w sobie. Okazuje się jednak, że gigant z Redmond już wkrótce może będzie chciał zakończyć ten rozdział w historii systemów operacyjnych.

Już w przyszłym roku spodziewajmy się Windows 8 - systemu operacyjnego, który ma namieszać na rynku tak samo, jak ponad 1. lat temu Windows 95. Tak przynajmniej twierdzi producent okienek. Tymczasem serwis This Is My Next raportuje, że Windows 8 będzie ostatnią wersją okienek, które znamy dziś.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Microsoft rzekomo pracuje nad zupełnie nowym systemem operacyjnym, który ma zjednoczyć komputery, smartfony, a nawet konsole do gier! Raport obejmuje również informację na temat porzucenia samej nazwy Windows na…. rzecz innej, na razie nieznanej. Rzekomo następca Windows maiłby szansę zadebiutować w okolicach 2015 roku. Pamiętajmy jednak, że to już nie pierwszy raz, gdy słyszymy o próbie uśmiercenia okienek. Nazwa Windows miała również być ostatnią w przypadku Visty, a potem Windows 7. Nic takiego jednak do tej pory nie nastąpiło.

A wy jak uważacie? Czy Microsoft porzuci nazwę Windows?

Polecamy w wydaniu internetowym komputerswiat.pl: Internet Explorer bezpieczniejszy niż inne przeglądarkiInternet Explorer bezpieczniejszy niż inne przeglądarki

Obraz
Źródło artykułu:Komputer Świat
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (108)