Czy tak wygląda nowy "Surface Phone"?

Czy tak wygląda nowy "Surface Phone"?

Czy tak wygląda nowy "Surface Phone"?
Źródło zdjęć: © nokibar
30.05.2016 12:35, aktualizacja: 30.05.2016 15:31

Pojawia się coraz więcej pogłosek o nadchodzącym smartfonie Microsoftu, który nie będzie już nosił nazwy Lumia.

Historia z nowym smartfonem Microsoftu, który nie będzie już nosił nazwy Lumia, ale zostanie "podpięty" pod linię urządzeń Surface, wydaje się dość prawdopodobna. Choćby dlatego, że tablety czy raczej hybrydowe notebooki z rodziny Surface sprzedają się całkiem nieźle, czego nie można ostatnio powiedzieć o smartfonach z mobilnym systemem Microsoftu.

Nic dziwnego, że w sieci pojawiają się przecieki ze "zdjęciami" nowego smartfona Microsoftu, ochrzczonego już zawczasu mianem "Surface Phone". Mamy też okazję poczytać o jego danych technicznych. Zaraz zatem pokażemy i zdjęcia, i dane, ale pamiętajcie, że należy podchodzić do tych rewelacji z dużą dozą nieufności.

Na zdjęciu widać nowe złącze USB typu C, gniazdo słuchawek na górnej ściance i niezwykle ciekawą dodatkową pokrywkę chroniącą ekran, wyposażoną w fizyczną, wbudowaną klawiaturę typu QWERTY. Na tylnej ściance łatwo dopatrzeć się za to modułu fotograficznego z pojedynczym obiektywem i pokaźną lampą (zapewne także błyskową), niemal na pewno z oznaczeniem PureView.

Obraz
© (fot. baidu/mobipicker)

Widzimy tu także klawiaturę w pokrowcu chroniącym ekran, ale o nieco innej budowie. Do tego piórko, które wygląda tak, jakby zostało wyjęte z obudowy leżącego poziomo smartfona.

Nie wiadomo, czy którakolwiek z tych grafik jest prawdziwa, ale obie prezentują się nieźle. Jeśli tak ma wyglądać Surface Phone, to my jesteśmy na tak! Ale jeśli chodzi o system... Tu jest wiele do poprawy.

Niemniej "specyfikacja techniczna" prezentuje się jeszcze lepiej. Dostępne mają być trzy wersje smartfona, wyposażonego w ekran o przekątnej 5,7 cala i procesor Snapdragon 830, różniące się w kwestii pamięci:

- 3 GB pamięci RAM i 32 GB na dane
- 6 GB pamięci RAM i 128 GB na dane
- 8 GB pamięci RAM i 50. GB na dane

Cóż, zwłaszcza ten ostatni wariant powinien zapalić nam jakieś ostrzegawcze pomarańczowe światełko w mózgu, bo, nie wszystkie dane, które znajdziemy w internecie, muszą być prawdziwe.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Xiaomi Redmi 3A - akumulator 4000 mAh i niesamowita cena

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)