Czy przycisk +1 pomoże Google'owi w walce ze spamem czy tylko pogorszy sprawę?

Czy przycisk +1 pomoże Google'owi w walce ze spamem czy tylko pogorszy sprawę?

Czy przycisk +1 pomoże Google'owi w walce ze spamem czy tylko pogorszy sprawę?
Źródło zdjęć: © WP.PL
31.08.2011 11:48, aktualizacja: 22.09.2011 14:13

Google powiedział magazynowi Wired, że planuje zrobić z przycisku +1 narzędzie pomagające wpływać na wyniki wyszukiwania i walczące z zalewem spamu w Sieci.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Google całkiem niedawno zwiększył moc rażenia przycisku +1. Teraz, gdy klikniemy na link, do którego jest dołączony, informacja o nim pojawi się w naszym Strumieniu. Do złudzenia przypomina to działanie przycisku "Lubię to!" widocznego chociażby na tej stronie.

W wielu miejscach w Sieci typu Digg możliwość dodania wirtualnych punktów danemu znalezisku sprawdziło się idealnie, premiując najciekawsze informacje wysokim miejscem na stronie. Teraz podobnie może wyglądać strona z wynikami wyszukiwania na Google.com, której algorytm otrzymał w zeszłym roku ponad 50. ulepszeń.

Dodanie przyciskowi +1 nowej funkcji może ściągnąć kłopoty na głowę Google. Możliwość wpływania portalu społecznościowego na wyniki największej na świecie wyszukiwarki internetowej może wkurzyć właściciela innego internetowego giganta, którym kieruje Mark Zuckerberg. Niewykluczone, że spróbuje on rozwiązać ten problem przy pomocy odpowiednich urzędów do walki z nieuczciwą konkurencją.

Pozostaje jeszcze kwestia walki ze spamem. Google nie może mieć pewności, że +1 nie będzie wykorzystywany do promowania stron, dla przykładu, nielegalnie sprzedających leki w Sieci. Kolejnej kary twórca Gmaila mógłby już nie przeżyć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)