Częstochowianka oszukała kilkaset osób w internecie

Częstochowianka oszukała kilkaset osób w internecie

Częstochowianka oszukała kilkaset osób w internecie
14.07.2010 14:30

Kilkaset osób z całej Polski oszukała 29-letnia mieszkanka Częstochowy. Kobieta przez pół roku sprzedawała w internecie kody służące do doładowania telefonów komórkowych, które jednak nigdy nie trafiały do klientów

"Dotychczas udało się udokumentować ok. 30. przypadków takich oszustw na szkodę osób z całego kraju. Podejrzewamy jednak, że liczba pokrzywdzonych może być większa" - powiedziała w środę PAP st. sierż. Katarzyna Cichoń z częstochowskiej policji.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Policja szacuje, że na nieuczciwej działalności oszustka zarobiła w sumie 1. tys. zł. Straty poniesione przez poszczególnych poszkodowanych to zwykle kilkadziesiąt złotych. Śledczy podkreślają jednak, że tego typu przestępstwa - mimo relatywnie niewielkich strat - są bardzo dokuczliwe społecznie.

Częstochowiance postawiono zarzut oszustwa. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Policjanci przypominają, by robiąc zakupy w internecie, pamiętać o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania wobec sprzedających. Często bardzo atrakcyjne ceny lub warunki sprzedaży mogą nasuwać podejrzenia, że oferta jest nieuczciwa lub towar pochodzi z nielegalnego źródła.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)