Cyfrowy Polsat zerwie kontrakt z Huawei? "Procedura już trwa"

Cyfrowy Polsat zerwie kontrakt z Huawei? "Procedura już trwa"

Cyfrowy Polsat zerwie kontrakt z Huawei? "Procedura już trwa"
Źródło zdjęć: © East News
14.11.2019 11:06, aktualizacja: 14.11.2019 11:18

Grupa Cyfrowy Polsat zainicjowała procedury zmierzające do zerwania umowy z Huawei na wdrożenie zintegrowanego systemu IT. Trudne relacje pomiędzy partnerami wynikają ze sporych opóźnień i rosnących kosztów.

Cyfrowy Polsat rozpoczął działania prowadzące do zerwania umowy z Huawei - informuje Puls Biznesu. Kontrakt pomiędzy grupą kontrolowaną przez Zygmunta Solorza a chińskim gigantem jest jedną z największych umów na wdrożenie i integrację systemów w ostatnich latach.

Dziennik potwierdził te informacje w dwóch niezależnych źródłach. Według informatorów "PB" pisma w sprawie rozwiązania kontraktu wpłynęły do Huawei w tym tygodniu. Jeden z nich twierdził nawet, że umowa już została zerwana, jednak tym doniesieniom zdecydowanie zaprzeczył wykonawca.

- Umowa nie została wypowiedziana i w związku z tym nie zostały naliczone kary - oświadcza Huawei Polska.

Kontrakt Cyfrowego Polsatu z Huaweiem z 2016 roku dotyczy wdrożenia zintegrowanego systemu sprzedaży oraz rozliczeniowego dla produktów i usług, a także obsługi klienta. Koszt wdrożenia nie został ujawniony, jednak według nieoficjalnych informacji wynosił 300 milionów złotych. Projekt miał być realizowany przez dwa lata, a jego koszty rozłożone na czas całego szkolenia.

Według nieoficjalnych ustaleń "Pulsu Biznesu" po trzech latach budżet kontraktu zwiększył się ponad dwukrotnie, a do wdrożenia systemu wciąż jeszcze daleka droga. Te czynniki stały się główną przyczyną do podjęcia radykalnych kroków w celu rozwiązania umowy z chińskim gigantem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)