Cyfrowy Polsat rozpoczyna testy konsumenckie Internetu LTE

Cyfrowy Polsat rozpoczyna testy konsumenckie Internetu LTE

16.03.2011 15:59, aktual.: 16.03.2011 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z zapowiedziami, Cyfrowy Polsat startuje z testami konsumenckimi Internetu LTE. W pierwszym etapie testów, który został zaplanowany do 30 czerwca br. weźmie udział 2 tysiące osób – uczestnicy akcji „Zapisz się na Internet LTE”, pracownicy i współpracownicy operatora, pracownicy sieci sprzedaży Cyfrowego Polsatu oraz przedstawiciele mediów. Co miesiąc otrzymają oni do wykorzystania bezpłatny pakiet danych o wielkości 100 GB.

Zgodnie z zapowiedziami, Cyfrowy Polsat startuje z testami konsumenckimi Internetu LTE. W pierwszym etapie testów, który został zaplanowany do 30 czerwca br. weźmie udział 2 tysiące osób - uczestnicy akcji „Zapisz się na Internet LTE”, pracownicy i współpracownicy operatora, pracownicy sieci sprzedaży Cyfrowego Polsatu oraz przedstawiciele mediów. Co miesiąc otrzymają oni do wykorzystania bezpłatny pakiet danych o wielkości 100 GB.

Przez ponad trzy miesiące Cyfrowy Polsat będzie zbierał komentarze i opinie na temat swojego produktu. Z myślą o nich uruchomiono testy konsumenckie, które mają na celu zebranie informacji zwrotnych o usłudze i sprzęcie, tak aby w przyszłości zaprojektować usługi jak najlepiej odpowiadające na oczekiwania klientów.

Spośród kilkudziesięciu tysięcy osób biorących udział w akcji „Zapisz się na Internet LTE”. została wyłoniona grupa półtora tysiąca użytkowników znajdujących się w zasięgu sieci LTE. Każdy z nich otrzyma co miesiąc do wykorzystania bezpłatny pakiet danych o wielkości 100 GB, z czego 50 GB w godzinach 8.00 - 24.00 i kolejne 50 GB przez pozostałą część doby. Wszyscy testerzy zostaną poproszeni o wyrażanie opinii na temat jakości działania usługi.

Obraz
© Modem Speed 1000 (fot. Cyfrowy Polsat)

Modem Speed 1000 Do testów operator przygotował prototypowy modem USB firmy IPWireless - Speed 1000. który został wyprodukowany specjalnie dla Cyfrowego Polsatu i jest pierwszym na świecie komercyjnym modemem obsługującym częstotliwość 1800 MHz. Podczas testów konsumenckich usługi będą świadczone w kanale 10 MHz, co pozwoli modemowi na pracę z prędkością do 73 Mb/s przy pobieraniu danych i do 25 Mb/s przy wysyłaniu.

W przyszłości Polsat chce osiągnąć wyższe parametry szybkości transferu danych w kanale 2. MHz - odpowiednio do 100 i do 50 Mb/s.

Obraz
© Huawei E398 (fot. Cyfrowy Polsat)

Obok modemu Speed 1000. we współpracy z Huawei rozwijany jest modem trzyzakresowy E398, który pracuje w kanale 20 MHz i obsługuje częstotliwości 1800 MHz dla technologii LTE oraz 900 i 2100 MHz dla technologii HSPA+. Maksymalna prędkość pobierania danych dla modemu Huawei wynosi 100 Mb/s, a ich wysyłania 50 Mb/s.

Zasięg usług LTE

Usługi LTE są obecnie dostępne na większości spośród blisko 500 stacji bazowych, na których świadczone są usługi HSPA+.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)