Cyfrowa telewizja, przygotuj się na zmiany.

Cyfrowa telewizja, przygotuj się na zmiany.

28.05.2008 11:00, aktual.: 28.05.2008 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cyfryzacja telewizji to nadchodząca wielka rewolucja.
Nieuchronnie dotknie ona nas wszystkich, choćby dlatego, że telewizory, które obecnie posiadamy w naszych domach nie potrafią odbierać telewizji nadawanej w nowym standardzie

*Cyfryzacja telewizji to nadchodząca wielka rewolucja. Nieuchronnie dotknie ona nas wszystkich, choćby dlatego, że telewizory, które obecnie posiadamy w naszych domach nie potrafią odbierać telewizji nadawanej w nowym standardzie. *
Strategia przejścia z techniki analogowej na cyfrową w zakresie telewizji naziemnej została przyjęta przez Radę Ministrów w dniu 4 maja 2005 roku. Przewiduje ona, iż do końca 2014 roku powinien zostać wyłączony ostatni naziemny telewizyjny nadajnik analogowy. Ale by to zrobić, trzeba najpierw uruchamiać na terenie całego obszaru Polski dziesiątki cyfrowych stacji nadawczych, które stopniowo będą wypierać te analogowe.

Jeśli nosimy się z zamiarem zakupu nowego tunera TV do komputera trzeba zastanowić się czy warto kupować urządzenie pozwalające odbierać wyłącznie sygnał analogowy. Naszym rynku możemy znaleźć wiele urządzeń pozwalających odbierać telewizję cyfrową. Są również dostępne hybrydy, łączące ze sobą tuner cyfrowy i analogowy, które mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem na czas, w którym proces cyfryzacji telewizji będzie postępował. Już dziś warto zainteresować się tym tematem i przyjrzeć możliwościom różnych urządzeń.

Obraz
© Tubestick (fot. equinux)

Firma Equinux zaprezentowała nowy ciekawy tuner „TubeStick hybrid” przeznaczony do odbioru zarówno telewizji analogowej jak i cyfrowej (ATSC). Został on zaprojektowany z myślą o użytkownikach komputerów Mac. Jego stylizacja nie odbiega od znanych na całym świecie produktów Apple. Jest mały, cienki i biały. Wyglądem przypomina pamięć USB. Jego wymiary to zaledwie 72mm x 24mm x 13mm. Urządzenie współpracuje również z komputerami, na których zainstalowany jest system operacyjny Microsoft Windows XP/Vista, wymagane jest jednak pobranie specjalnych sterowników ze strony producenta.

Dołączone na płycie oprogramowanie "The Tube 2" pozwala na oglądanie telewizji z możliwością zatrzymania, wznawiania, przewijania i nagrywania interesującego nas programu. Oferuje również dodatkowe usługi takie jak czat z innymi widzami czy możliwość eksportowania naszych nagrań do telefonu komórkowego lub przenośnego odtwarzacza multimedialnego. Tuner przeznaczony jest wyłącznie na rynek amerykański. Cena urządzenia to 129 dolarów. Europejczykom producent proponuje cyfrową (DVB-T) wersję urządzenia.

Mając na względzie datę zakończenia procesu cyfryzacji w Polsce warto pomyśleć o zakupie hybrydy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także