Cyberpunk 2077. Legenda na Pyrkon 2020. Mike Pondsmith odwiedzi Polskę

Cyberpunk 2077. Legenda na Pyrkon 2020. Mike Pondsmith odwiedzi Polskę

Cyberpunk 2077. Legenda na Pyrkon 2020. Mike Pondsmith odwiedzi Polskę
Źródło zdjęć: © Domena publiczna
Adam Bednarek
16.01.2020 10:02

Tak jak bez Andrzeja Sapkowskiego nie byłoby "Wiedźmina", tak Mike Pondsmith jest ojcem gry fabularnej, na podstawie której powstaje "Cyberpunk 2077". Dzięki niemu CD Projekt RED mógł stworzyć "Cyberpunk 2077". Autor pojawi się w maju na imprezie Pyrkon 2020.

Oczywiście cyberpunk w świecie literackim i filmowym ma wielu ojców, ale to gry fabularne Mike'a Pondsmitha stały się bazą "Cyberpunk 2077" od CD Projekt RED.

Na początku lat 90. literacki cyberpunk zginął pod ciosami "Zamieci" Neala Stephensona i "Headcrash" Bruce’a Bethkego, które były bezlitosnymi pastiszami konwencji, wyszydzającymi jej przerysowaną stylistykę. W tym samym czasie jednak Mike Pondsmith, twórca gier fabularnych, stworzył system RPG "Cyberpunk", który szedł w przeciwnym kierunku, w stronę ortodoksyjnej kodyfikacji tego, na czym bazował cały literacki podgatunek.
Sławomir Serafin, WP Tech

To właśnie Pondsmith, jak pisał Sławomir Serafin, zdefiniował kodeks cyberpunka, któremu zapewne wierni będą bohaterowie "Cyberpunk 2077". Niecały miesiąc po premierze gry na poznańskich targach Pyrkon 2020 będzie można kultowemu twórcy zadać pytania.

Mike Pondsmith będzie jedną z gwiazd tegorocznej edycji festiwalu i wystąpi w strefie fabularnej. Zapewne głównym tematem będzie "Cyberpunk 2077", wszak będziemy świeżo po premierze, ale fani fabularnego "Cyberpunka" na pewno znajdą coś dla siebie.

Tegoroczny Pyrkon odbędzie się 8-10 maja. Cena trzydniowego karnetu wynosi 119 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)