Cyber-shot na dobry początek

Cyber-shot na dobry początek
Źródło zdjęć: © Sony

27.12.2007 10:20, aktual.: 27.12.2007 10:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lekki, nieduży i niezwykle prosty w użyciu aparat Cyber-shot
S730 znakomicie nadaje się do tego, aby wraz z nim zacząć odkrywać
świat fotografii cyfrowej

Lekki, nieduży i niezwykle prosty w użyciu aparat Cyber-shot S730 znakomicie nadaje się do tego, aby wraz z nim zacząć odkrywać świat fotografii cyfrowej. Jest wyposażony w obiektyw Sony z zoomem optycznym 3x i pozwala wygodnie fotografować różne obiekty. Efektywna rozdzielczość przetwornika obrazu wynosi 7,2 megapiksela, dzięki czemu zdjęcia cechują się dużą szczegółowością – nawet po powiększeniu do formatu A3.

Podczas fotografowania w słabym oświetleniu albo w pochmurny dzień Cyber-shot S73. wykona ostre zdjęcia bez użycia lampy błyskowej. Jest to zasługa trybu dużej czułości (ISO 1250), który można bardzo szybko wybrać pokrętłem trybu pracy aparatu.

Duża czułość pozwala na skrócenie czasu migawki, zmniejsza więc ryzyko rozmycia obrazu nawet przy fotografowaniu poruszających się obiektów. Nowy, wielopunktowy autofokus zagwarantuje idealną ostrość fotografii nawet wówczas, gdy obiekt porusza się lub znajduje się poza środkiem kadru.

Obraz

Wyświetlanie zdjęć i ustawień aparatu umożliwia duży, 2,4-calowy ekran LCD. Specjalny przycisk pozwala na błyskawiczne przełączenie urządzenia w tryb odtwarzania w celu sprawdzenia wykonanych zdjęć. Na ekranie można także wyświetlić histogram, będący graficzną reprezentacją rozkładu jasności w obrazie.

Użytkownicy, którzy nie mieli wcześniej okazji do zapoznania się z fotografią cyfrową, mogą skorzystać z wygodnych, wyświetlanych na ekranie opisów działania różnych funkcji, takich jak lampa błyskowa, tryb makro czy samowyzwalacz. Urządzenie potrafi też podpowiedzieć właściwy tryb fotografowania określonej sceny.
Początkującym użytkownikom aparat pomoże także dobrać optymalną wielkość obrazu do planowanej wielkości odbitki lub pozostałej ilości miejsca w pamięci.

* Najważniejsze cechy:*
Przetwornik obrazu Super HAD CCD 1/2,5", Efektywna rozdzielczość 7,2 megapiksela
Ekran LCD 2,4" przybliżona rozdzielczość 112 tys. punktów
Duża czułość (ISO 1250) – mniejsze ryzyko poruszenia zdjęcia
Łatwy w użyciu ekranowy przewodnik po funkcjach
Obiektyw z zoomem optycznym 3x
Wydajność akumulatora do 440 zdjęć (przy zasilaniu z oferowanego oddzielnie akumulatora NH-AA)

Aparat Cyber-shot S730 będzie dostępny od połowy stycznia 2008 roku w cenie ok. 520 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)