Coś innego i fajnego Asus VivoMouse i VivoPC

Coś innego i fajnego Asus VivoMouse i VivoPC
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

06.06.2013 12:04, aktual.: 06.06.2013 12:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na odbywających się w tym tygodniu targach Computex Taipei 2013 Asus pokazał dwa nowe urządzenia wyróżniające się ciekawym designem i funkcjonalnością. Pierwsze z nich łączy w sobie touchpada, myszkę i pilota - VivoMouse zaprojektowano z myślą o bezdotykowych urządzeniach z systemem Windows 8. Drugie natomiast to VivoPC - to kompaktowy komputer stacjonarny typu Home Theater PC.

VivoMouse - bezprzewodowa myszka z nowymi możliwościami

VivoMouse to zupełnie nowa kategoria urządzenia. W ciekawy sposób łączy w sobie funkcję tradycyjnej, optycznej myszki i bezprzewodowego pilota. Bez problemu mieści się w dłoni i pozwala z łatwością nawigować komputerem. W górnej części posiada wbudowany duży i okrągły touchpad, który rozpoznaje gesty wykorzystywane przez system Windows 8. Znajdzie więc swoje zastosowanie np. z komputerami, które współpracują z tym systemem, ale nie zostały wyposażone w ekran dotykowy. Łączność bezprzewodowa daje użytkownikowi możliwość zdalnego sterowania komputerem stacjonarnym np. z innego pokoju.

VivoPC to kompaktowy komputer PC, wyróżniający się eleganckim, metalicznym designem. Jego niewielkie rozmiary –. 56mm wysokości i szerokość kartki A4 – sprawiają, że zmieści się niemal wszędzie. Urządzenie wykorzystuje technologię SonicMaster, która powinna zapewniać dobrą jakość dźwięku przy użyciu głośników zewnętrznych. Zastosowana w nim najnowsza technologia bezprzewodowej łączności internetowej 802.11ac umożliwiają płynne strumieniowanie filmów HD i plików audio w wysokiej jakości.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Pomimo kompaktowych rozmiarów, VivoPC daje możliwość rozbudowy. Przesuwana osłona obudowy pozwala użytkownikowi bez problemu dostać się m.in do gniazd pamięci RAM. Wyposażony został w procesor Intela wraz ze zintegrowaną grafiką oraz może obsługiwać zarówno nośniki SSD, jak i dyski twarde.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)