CorelDRAW Graphics Suite X5 - nowa wersja edytora grafiki wektorowej

CorelDRAW Graphics Suite X5 - nowa wersja edytora grafiki wektorowej

CorelDRAW Graphics Suite X5 - nowa wersja edytora grafiki wektorowej
20.04.2010 20:00, aktualizacja: 21.04.2010 09:46

CorelDRAW X5 to najnowsza wersja znanego edytora grafiki wektorowej CorelDRAW. Program ten jest tak znany, jak przeznaczony do grafiki rastrowej Photoshop.

Corel DRAW to dla większości użytkowników kultowy program do obróbki grafiki wektorowej. Wchodzi w skład pakietu CorelDRAW Graphics Suite X5. który pojawił się właśnie na rynku. Dzięki nowym mechanizmom obsługi wielu rdzeni procesorów działa efektywniej od swoich poprzedników.
W X5 rozbudowane zostały narzędzia do nauki dla początkujących, dodano przewodniki i porady ekspertów. Obszerniejsza jest teraz baza czcionek, szablonów i dodatków. Do wykorzystania są profesjonalnej jakości kliparty i zdjęcia. Nad wszystkimi materiałami graficznymi pozwala zapanować nowy menadżer treści.

Obraz
© (fot. IDG)

Corel X5 rozpoznaje ponad 10. różnych formatów plików i ma więcej możliwości eksportu i zapisu gotowych prac. Specjalny mechanizm pozwala porównać różne formaty zapisu i dobrać takie ustawienia, by uzyskać najlepszą jakość. Corel potrafi też odczytać dokumenty zapisane w programach Adobe Photoshop i Indesign. Optymalizuje animacje i grafiki przeznaczone na strony WWW.
Najważniejszą zmianą w nowej wersji edytora jest wprowadzenie obsługi przemysłowych standardów zarządzania kolorami. Można teraz skorzystać z trybu RGB, CMYK i profili ICC. Usprawnienia pojawiły się także w interfejsie. Narzędzia są bardziej precyzyjne, łatwiej tworzyć za ich pomocą gradienty kolorów i przezroczystości. Nowe opcje dodano do funkcji rysujących krzywe.

Pełna wersja CorelDRAW Graphics Suite X5 to kosztuje 47. funtów. To jednak i tak mniej niż konkurencyjny zestaw Adobe. W skład Graphics Suite wchodzą jeszcze na przykład PHOTO-PAINT X5, CAPTURE X5 i Corel CONNECT.
Nowy Corel DRAW oferuje niewiele przełomowych funkcji. Jeżeli nie zależy ci na obsłudze przemysłowych standardów zarządzania kolorami możesz pozostać przy poprzedniej wersji.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)