ComScore: iPhone 3G = telefon dla biedaków

ComScore: iPhone 3G = telefon dla biedaków
Źródło zdjęć: © Apple

31.10.2008 22:00, aktual.: 03.11.2008 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez firmę comScore, w Stanach Zjednoczonych iPhone kupują użytkownicy ze stosunkowo niewielkimi dochodami. I to mimo faktu, że całkowity koszt nabycia smartfonu Apple wcale nie jest najniższy.

Produkty Apple powodują w Stanach Zjednoczonych na tyle duże poruszenie, że bardzo uważnie przyglądają im się zarówno firmy analityczne, jak i socjologowie. Ci ostatni zresztą zaryzykowali niedawno twierdzenie, że Apple niczym magnes przyciąga artystów.

Telefon dla biednych?

Teraz pojawiło się kolejne badanie, tym razem przeprowadzone przez comScore. Zgodnie z jego wynikami, iPhone 3G jest najpopularniejszy w grupie użytkowników o niskich dochodach, czyli takich, w których na całe gospodarstwo domowe przypada roczny dochód w wysokości od 25 000 do 49 999 dolarów.

W tym sektorze wzrost sprzedaży wyniósł aż 48%, podczas gdy w gospodarstwach domowych z rocznym przychodem wyższym niż 100 000 dolarów zanotowano wzrost o zaledwie 16%.

Jen Wu, starszy analityk z comScore, podkreśla, że dodatkowe urządzenie w budżecie domowym, które kosztuje 200 dolarów ( zakup ) i przynajmniej 70 dolarów miesięcznie ( umowa ) wydaje się być ekstrawagancją.

Z drugiej strony iPhone 3G może być uznany za urządzenie wielofunkcyjne potrafiące zastąpić przenośny komputer, odtwarzacz plików multimedialnych, a od biedy również nawigację - co oznacza, że jego zakup w pewnym sensie pozwala na oszczędności.

Warto przeczytać: "iPhone sales hottest among low-income consumers - http://www.vnunet.com/vnunet/news/2229499/iphone-popular-poorer-consumers"

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)