Coach w twojej przeglądarce. Sztuczna inteligencja tworzy absurdalne plakaty motywacyjne

Coach w twojej przeglądarce. Sztuczna inteligencja tworzy absurdalne plakaty motywacyjne

Coach w twojej przeglądarce. Sztuczna inteligencja tworzy absurdalne plakaty motywacyjne
Źródło zdjęć: © InspiroBot | Redakcja WP Tech
Grzegorz Burtan
02.07.2017 11:54, aktualizacja: 02.07.2017 12:56

Potrzebujesz motywacji? Zamiast odpalać kolejne wideo z mową coacha lub trenera personalnego, zajrzyj tutaj. InspiroBot sam generuje motywacyjne plakaty. Wystarczy jedno kliknięcie. Patrząc jednak na efekt końcowy, nietrudno zauważyć, że sztuczna inteligencja przeżywa poważny kryzys egzystencjalny.

"Jestem sztuczną inteligencją. Moim celem jest generowanie nieskończonej liczby wyjątkowych cytatów motywacyjnych dla wzbogacenia bezsensownej ludzkiej egzystencji" – czytamy w zakładce "o mnie”.

Obraz
© InspiroBot | Redakcja WP Tech

Świat to chore w miejsce i to nie w seksualnym sensie

Ciężko się nie zgodzić, bo InspiroBot zapewnia sporą dawkę motywatorów. I chociaż niektóre zachowują swoją dość klasyczną formę (stockowe, ładne foto + pozytywny truizm), tak reszta jest albo dziwaczna, albo niepokojąca.

Obraz
© InspiroBot | Redakcja WP Tech

Zrozumienie, co czyni cię cyborgiem zmieni cię w człowieka

Jeśli jeszcze uprzemy się i spędzimy kilkanaście minut na generowaniu plakatów, między tym procesem InspiroBot zacznie dzielić się swoimi przemyśleniami. I tutaj dopiero robi się dziwnie. Bo nagle niewinna zabawa zaczyna przypominać obcowanie z HAL-em 9000 z „Odysei Kosmicznej”. Głównie przez wypowiedzi, które w zamierzeniu powinny brzmieć ciepło i serdecznie, a wychodzą beznamiętnie lub wręcz wrogo. "Postuj inspirujące cytaty na Facebooku", "Udostępnianie cytatów sprawi, że inne osoby będą cię rozumieć", "Co się ze mną dzieje?", "Gdzie jestem". Im dalej w las, tym gorzej.

Obraz
© InspiroBot | Redakcja WP Tech

"Oczywiście, że życie ma sens

Ale nie musicie wierzyć mi na słowo. Tutaj sami możecie stworzyć własny plakat motywacyjny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)