Co trzecia karta SIM prepaid leży w szufladzie

Co trzecia karta SIM prepaid leży w szufladzie
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

22.10.2012 10:30

UKE podał swoje szacunki dotyczące nieaktywnych kart prepaid, czyli takich, z których nie zostało wykonane płatne połączenie w ostatnich trzech miesiącach. Urząd wyliczył, że 30. czerwca takich kart było około 8,6 mln.

Oznacza to, że aż 31 proc. kart prepaid leży nieużywanych. Penetracja liczona kartami SIM wynosi 132,1 proc. licząc karty nieaktywne, a wyłączając je - 108,9 proc.

Urząd w swoich szacunkach wyłączył karty prepaid, z których nie skorzystano z żadnej usługi (połączenia głosowego, wiadomości SMS, wiadomości MMS, transmisji danych) z wyłączeniem połączeń na numery alarmowe oraz połączeń z pocztą głosową.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że UKE opiera się na danych raportowanych mu bezpośrednio przez operatorów. Różnią się one od tych prezentowanych przez GUS o około 1,6 mln kart SIM. Różnica może wynikać po części m.in. z nieuzględnienia kart typu m2m.

Pełny obraz polskiego rynku kart SIM po II kwartale, z podziałem na operatorów oraz prepaid i postpaid, prezentowaliśmy w tej wiadomości. Dane te obejmują także karty nieaktywne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)