Co dzieje się z kontem na Facebooku po śmierci? Jest kilka możliwości

Co dzieje się z kontem na Facebooku po śmierci? Jest kilka możliwości

Co dzieje się z kontem na Facebooku po śmierci? Jest kilka możliwości
Źródło zdjęć: © facebook
Arkadiusz Stando
27.03.2018 10:59

Konto zmarłej osoby może wywierać różne emocje. Dla niektórych może wydawać się kontrowersyjne, niemoralne, a dla innych jest źródłem pamięci o zmarłej osobie. Na szczęście Facebook przewidział potencjalne scenariusze i wprowadził opcję dodawania do konta statusu "In memoriam".

"In memoriam" sprawia, że wszystkie dotychczasowe aktywności użytkownika pozostają niezmienione, a na konto nikt nie może się zalogować, nawet jeśli zna hasło. Profil jest w specjalny sposób oznaczony i nigdy nie pojawi się w "sugerowanych znajomych". Nie da się także modyfikować jego zawartości.

Aby przestawić konto w stan "In memoriam", należy do portalu wysłać specjalną prośbę,dostępną pod tym adresem. Po otrzymaniu zgłoszenia, administratorzy portalu decydują, czy jest wystarczająco wiarygodne. Do weryfikacji potrzebny jest akt zgonu. Facebook uważa, że to niezbędna informacja, chroniąca konta przed głupimi żartami.

Oczywiście wprowadzenie "In memoriam" nie jest jedyną możliwością. Kontem po śmierci właściciela może zarządzać inna osoba, o ile nadamy jej wcześniej uprawnienia. Aby to zrobić, należy wybrać "opiekuna konta". Można tego dokonać w ustawieniach ogólnych, po rozwinięciu opcji "Zarządzaj kontem".

289229554256914490
© Facebook.com

W tym przypadku nawet po oznaczeniu profilu, osoba będzie mogła wstawiać posty na tablicy, bądź przyjmować nowych znajomych.

Jeśli obie te opcje nam nie pasują, możemy zweryfikować swoje pokrewieństwo ze zmarłą osobą. Jeśli portal je potwierdzi, możemy wtedy usunąć konto zmarłej osoby. To dla wielu będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)