Chromebooki, Chromebase i Chromebox wreszcie w Polsce!

Chromebooki, Chromebase i Chromebox wreszcie w Polsce!
05.12.2014 11:26
Chromebooki, Chromebase i Chromebox wreszcie w Polsce!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Od dzisiaj laptopy Chromebook oraz inne urządzenia pracujące w oparciu o system Google Chrome OS dostępne są w sprzedaży w Polsce. Na początek będziemy mogli kupić Chromebooki firmy Acer, Chromebase od LG oraz Chromebox Asusa.

Chromebooki i inne urządzenia działające w oparciu o system Chrome OS to nowy rodzaj komputerów. Są szybkie i łatwe w obsłudze, posiadają wbudowane fabrycznie zabezpieczenia, a wszystkie niezbędne aktualizacje systemu pobierane są automatycznie. Dodatkowym atutem urządzeń jest ich przystępna cena.

Google Chromebook to rodzaj laptopa, który przeznaczony jest do codziennej pracy: wysyłania maili, surfowania po internecie, zarządzania kalendarzem czy tworzenia i edytowania dokumentów. Chromebooki pracują w oparciu o system Chrome OS, dla którego dostępne są dziesiątki tysięcy aplikacji w Chrome Web Store.

Z urządzenia w łatwy i bezpieczny sposób może korzystać kilka osób, ponieważ każdy może zalogować się na swoje niezależne konto. Nowy Chromebook posiada 1 TB* wolnego miejsca na Dysku Google, co pozwala na korzystanie z folderów i plików w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Chromebooki są zintegrowane z ekosystemem usług Google. Dodatkowo, każdy posiadacz Chromebooka otrzymuje 6. dni dostępu do usługi Muzyka Google Play.

Chromebook Acer to przenośny, 13-calowy laptop, który umożliwia nieprzerwaną pracę na jednym ładowaniu przez cały dzień (do 1. godzin). Urządzenie posiada połączenie z WiFi i dostęp do internetowych multimediów, które można oglądać na ekranie Full HD. Chromebook Acer jest również dostępny w wersji 11-calowej.

Komputer LG Chromebase to alternatywa dla tradycyjnych PC-tów i wygodne urządzenie dla całej rodziny. Jest to rozwiązanie typu all-in-one, które wyposażone jest w zestaw dwóch głośników, klawiaturę, mysz oraz kamerę HD.

Asus Chromebox to kompaktowy i wydajny minikomputer działający na systemie Chrome OS. Urządzenie będące niewielkim pudełkiem można łatwo przenosić i podłączać w dowolnym miejscu. Chromebox został wyróżniony nagrodą Good Design Award 2014.

Ceny:

Acer Chromebook: od 1200 zł
LG Chromebase: od 1400 zł
Asus Chromebox: od 80. zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)