Chrome pozbywa się starych wtyczek

Chrome pozbywa się starych wtyczek
27.09.2013 14:00
Chrome pozbywa się starych wtyczek
Źródło zdjęć: © Marcin Wichary / Flickr / CC

Twórcy przeglądarek internetowych powoli odchodzą od pomysłu wtyczek. Google nie jest tu wyjątkiem. Przeglądarka Chrome wkrótce przestanie obsługiwać te wykorzystujące API firmy Netscape.

– _ Dzisiejsze przeglądarki są szybsze, bezpieczniejsze i potrafiące robić dużo więcej, niż ich przodkowie. A architektura NPAPI z lat dziewięćdziesiątych to główna przyczyna braku stabilności, złożoności kodu i luk bezpieczeństwa w przeglądarkach. Właśnie dlatego Chrome przestanie obsługiwać standard NPAPI w przyszłym roku _ –. jak czytamy na oficjalnym blogu Google’a.
Pierwszy krok już został wykonany. Sklep Chrome Web Store nie przyjmuje już nowych wtyczek wykorzystujących standard NPAPI. Te już obecne w sklepie będą mogły być aktualizowane do maja 201. roku. We wrześniu 2014 roku wszystkie z nich zostaną ze sklepu usunięte.

Styczniowa aktualizacja Chrome’a ma z kolei wyłączyć na domyślnych ustawieniach wszystkie wtyczki NPAPI za wyjątkiem Silverlighta, Unity, Google Earth, Javy, Google Talk i Facebook Talk. Pod koniec roku ich obsługa ma całkowicie zniknąć z przeglądarki.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Szybki test Netgear WNCE2001"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)