Trwa ładowanie...
d3qldgn

Chowali narkotyki w opakowaniu od PlayStation. Wpadli przez numer seryjny

Podczas akcji DEA w Detroit znaleziono fentanyl w ilościach odpowiednich do zabicia 5 mln ludzi – donosi "Zaufana Trzecia Strona”. Co ciekawe, handlarzy zdradziło opakowanie od konsoli PlayStation, które miało być elementem kamuflażu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Numer seryjny konsoli PlayStation doprowadził do jednego z najniebezpieczniejszych narkotyków na świecie
Numer seryjny konsoli PlayStation doprowadził do jednego z najniebezpieczniejszych narkotyków na świecie (WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d3qldgn

Pierwszy podejrzany został ujęty na parkingu sklepu sieci Walmart. Miał przy sobie 600 gram heroiny, które ukrył właśnie w opakowaniu od PlayStation. Korzystając z numeru seryjnego, służby szybko ustaliły, kto i gdzie aktywował urządzenie. To doprowadziło do wydania nakazu rewizji pod wskazanym adresem.

Znaleziono kolejnych trzech zamieszanych w proceder mężczyzn i ogromne ilości narkotyków. Łącznie agenci zarekwirowali ponad 26 kilogramów fentanylu i heroiny, a do tego pół miliona dolarów w gotówce, w foliowych paczkach po 50 tys.

Jest to trzeci pod względem wielkości skład fentanylu, jaki odkryto na terenie USA. Handlarzom grozi wieloletnia odsiadka.

Policja

W poprzedniej sprawie związanej z fentanylem i heroiną, kiedy w lipcu 2017 roku w Michigan znaleziono około 30 kilogramów tych substancji, padły wyroki 141 i 135 miesięcy pozbawienia wolności.

d3qldgn

Najbardziej zabójczy narkotyk w USA

Fentanyl jest silnie działającym syntetycznym lekiem przeciwbólowym z grupy opioidów. Działa około 100 razy silniej niż morfina (0,1 mg fentanylu odpowiada pod względem działania przeciwbólowego w przybliżeniu 10 mg morfiny) – pisze Iryna Kosheva.

Narkomani stosują fentanyl jako dodatek do heroiny, zwiększający jej moc. Początkowo substancja daje mocny haj i poczucie euforii, ale później istotnie obniża ciśnienie. Mogą pojawić się też zaburzenia oddychania, nudności, wymioty czy osłabienie akcji serca. W skrajnych przypadkach człowiek umiera.

I nie są to przypadki szczególnie odosobnione, gdyż – jak wynika ze statystyk – w 2016 roku w samych Stanach Zjednoczonych fentanyl przedawkowano 16 tys. razy. Dorobił się tym samym niechlubnego miana najbardziej zabójczego narkotyku w USA.

d3qldgn

Podziel się opinią

Share

d3qldgn

d3qldgn
Więcej tematów