Chorwacja. Awaryjne lądowanie samolotu na autostradzie [WIDEO]

Chorwacja. Awaryjne lądowanie samolotu na autostradzie [WIDEO]

Chorwacja. Awaryjne lądowanie samolotu na autostradzie [WIDEO]
Źródło zdjęć: © 123RF
19.08.2019 12:10, aktualizacja: 19.08.2019 12:50

Niecodziennie wydarzenie w Chorwacji. Na autostradzie A6 doszło do awaryjnego lądowania awionetki Cessna, przez co kierowcy utknęli w wielokilometrowym korku. Nikomu nic się na stało.

Kierowcy podróżujący jedną z głównych autostrad w Chorwacji (miedzy Zagrzebiem a Rijeką) byli świadkami kuriozalnego wydarzenia. Popularna przez turystów droga jest niezwykle zatłoczona w okresie wakacyjnym. W sobotę kierowcy stanęli w kilkukilometrowym korku, ponieważ trasa została zamknięta. Całe zdarzenie można zobaczyć na video poniżej.

Awaryjne lądowanie Cessny

Jak podaje portal 24sata, na pokładzie awionetki znajdowała się kobieta i jej instruktor. Według jego informacji, decyzja o awaryjnym lądowaniu została podyktowana awarią silnika. Mężczyzna miał mało czasu na podjęcie decyzji, gdzie lądować. Do wyboru miał kamieniste pola, więc zdecydował się na manewry na autostradzie.

Lądowanie Cessny spowodowało, że w ułamku sekundy na trasie A6 utworzył się wielokilometrowy korek. Manewry mogły skończyć się niebezpiecznie, ponieważ w ich trakcie na drodze cały czas jezdziły samochody. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kilka dni temu do podobnej sytuacji doszło w USA, kiedy to niewielki samolot musiał awaryjnie lądować na drodze w amerykańskim stanie Waszyngton.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)