Trwa ładowanie...

Boeing 777 awaryjnie lądował. Powodem była dziura w silniku

Boeing 777 firmy Qatar Airways miał poważne kłopoty. Samolot lecący z Dohy do Auckland po ponad godzinie w powietrzu wrócił do stolicy Kataru. Powodem awaryjnego lądowania była dziura w silniku.

Share
Boeing 777 awaryjnie lądował. Powodem była dziura w silniku
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: Aero Icarus (CC BY-SA 2.0)
d2k0yuk

Tego lotu boeingiem 777 pasażerowie z pewnością nie zapamiętają najlepiej. Samolot linii Qatar Airways lecący z Dohy do Auckland po godzinie lotu wrócił do stolicy Kataru. Przed awaryjnym lądowaniem maszyna zrobiła co najmniej 12 okrążeń w powietrzu. W ten sposób piloci chcieli pozbyć się paliwa.

Dziura w silniku Boeinga 777

Z relacji pasażerów wynika, że podczas lotu na pokładzie słychać było głośne, dziwne dźwięki dobiegające z jednego z silników.

Layer 1

pasażer Boeinga 777

Andy Riley

Okazuje się, że powód awaryjnego lądowania boeinga 777 był poważny. Samolot miał niemałe kłopoty z jednym z silników, w którym po wylądowaniu pasażerowie ujrzeli sporych rozmiarów dziurę.

Layer 1

Zostaliśmy zabrani prosto z samolotu, ale nie znaliśmy prawdziwego powodu, dopóki sami go nie zobaczyliśmy. W silniku po lewej stronie widać było otwór. Ma on wymiary około 400 mm na 400 mm

Andy Riley

relacjonuje Riley.

Linie lotnicze Qatar Airways oficjalnie potwierdziły, że piloci mieli kłopoty z silnikiem boeinga 777.

Layer 1

Qatar Airways może potwierdzić, że samolot, którego lot był oznaczony symbolem QR920 z Dohy na lotnisko w Auckland miał sytuację awaryjną z powodu usterki technicznej po starcie i wrócił na międzynarodowe lotnisko Hamad.

Qatar Airways
d2k0yuk

Podziel się opinią

Share
d2k0yuk
d2k0yuk
Więcej tematów