Chmura w służbie nauki

Chmura w służbie nauki

Chmura w służbie nauki
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
11.09.2013 12:00

Serwery chmurowe są coraz popularniejsze wśród konsumentów. A co z branżą naukową? Microsoft chce ją podbić swoją chmurą. By to osiągnąć, ogłosił, że działy Microsoft Research i Windows Azure będą współpracować, by umożliwić naukowcom wykorzystanie dobrodziejstw, jakie zapewnia chmura.

Windows Azure for Research to chmura, z której będą mogli korzystać naukowcy do swoich potrzeb. By ich zachęcić, Microsoft chce zorganizować serię szkoleń na całym świecie, które mają zaprezentować zalety tego produktu, które można wykorzystać do pracy naukowej. Zapewni też odpowiednie materiały, dokumentacje, a nawet będzie sponsorował wybrane przez siebie projekty (do stu każdego roku).

Windows Azure to jeden z dużych rynkowych sukcesów Microsoftu. Gigant jednak zdążył się już nauczyć, że nic nie trwa wiecznie i nawet największy sukces może się zamienić w porażkę w momencie, w którym przestanie się go rozwijać w odpowiednim tempie. Ten ruch jest dowodem na to, że Microsoft nie chce (po raz kolejny...) popełnić tego samego błędu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Oto nowy Apple iPhone 5S"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)