Chiny. Nowe drony dołączają do armii. Zastąpią 120 żołnierzy

Chiny. Nowe drony dołączają do armii. Zastąpią 120 żołnierzy

Chińska armia otrzymała 10 nowych dronów. Zastąpią 120 żołnierzy
Chińska armia otrzymała 10 nowych dronów. Zastąpią 120 żołnierzy
Źródło zdjęć: © YouTube
07.10.2020 10:58

Chiny poinformowały o nowym wyposażeniu swojej armii. W służbie pojawiło się 10 nowych dronów, które będą dostarczać zaopatrzenie do oddziałów rozmieszczonych w Tybetańskim Regionie Autonomicznym. Urządzenia zastąpią aż 120 żołnierzy.

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza otrzymała 10 nowych bezzałogowych pojazdów latających. Drony będą dostarczały jedzenie oraz inne elementy zaopatrzenia do oddziałów rozmieszczonych w Tybetańskim Regionie Autonomicznym. Do tej pory zadanie to wykonywali żołnierze, którym dojście do celu zajmowało od 2 do 3 dni.

Nowe drony dostarczą m.in. pieczywo, mleko, mięso, warzywa i owoce do najbardziej niedostępnych rejonów Tybetu w o wiele krótszym czasie. Urządzenia są w stanie przenosić ciężary do 25 kilogramów.

Nowe wielowirnikowe drony są w stanie przelecieć 20 kilometrów z pełnym załadunkiem.

- Stacje, w których przebywają żołnierze, zlokalizowane są w wysokich górach, w gęstych lasach. Ciężki śnieg i osuwiska sprawiają, że transport zapasów sprawia ogromne problemy piechurom. Nowe drony mają to ułatwić - informują lokalne media.

Jak informuje chińska armia, 10 nowych bezzałogowców będzie wykonywać zadania, które do tej pory należały do 120 żołnierzy.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)