Chiny. Nowe drony dołączają do armii. Zastąpią 120 żołnierzy

Chińska armia otrzymała 10 nowych dronów. Zastąpią 120 żołnierzy
Chińska armia otrzymała 10 nowych dronów. Zastąpią 120 żołnierzy
Źródło zdjęć: © YouTube

07.10.2020 10:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chiny poinformowały o nowym wyposażeniu swojej armii. W służbie pojawiło się 10 nowych dronów, które będą dostarczać zaopatrzenie do oddziałów rozmieszczonych w Tybetańskim Regionie Autonomicznym. Urządzenia zastąpią aż 120 żołnierzy.

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza otrzymała 10 nowych bezzałogowych pojazdów latających. Drony będą dostarczały jedzenie oraz inne elementy zaopatrzenia do oddziałów rozmieszczonych w Tybetańskim Regionie Autonomicznym. Do tej pory zadanie to wykonywali żołnierze, którym dojście do celu zajmowało od 2 do 3 dni.

Nowe drony dostarczą m.in. pieczywo, mleko, mięso, warzywa i owoce do najbardziej niedostępnych rejonów Tybetu w o wiele krótszym czasie. Urządzenia są w stanie przenosić ciężary do 25 kilogramów.

Nowe wielowirnikowe drony są w stanie przelecieć 20 kilometrów z pełnym załadunkiem.

- Stacje, w których przebywają żołnierze, zlokalizowane są w wysokich górach, w gęstych lasach. Ciężki śnieg i osuwiska sprawiają, że transport zapasów sprawia ogromne problemy piechurom. Nowe drony mają to ułatwić - informują lokalne media.

Jak informuje chińska armia, 10 nowych bezzałogowców będzie wykonywać zadania, które do tej pory należały do 120 żołnierzy.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)