Chińska firma spalona w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie nałożyli sankcje

Chińska firma spalona w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie nałożyli sankcje

Chińska firma spalona w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie nałożyli sankcje
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
17.04.2018 15:02

ZTE, chiński producent smartfonów, nie ma szans prowadzić działalności na amerykańskim rynku. Wszystko przez wysyłanie produktów do Iranu. A to nie koniec problemów.

Resort handlu USA nałożył na chińskiego producenta ZTE sankcje, co oznacza, że firma nie może przeprowadzać transakcji z amerykańskimi. Dla producenta m.in. smartfonów to zamknięcie amerykańskiego rynku na najbliższych siedem lat, bo właśnie tyle będą obowiązywać sankcje.

Chińczycy nie tylko nie mogą nabyć procesorów od Intela czy Qualcomma, ale też współpracować z Googlem. Sankcje dotyczą również oprogramowania, czyli Androida. W urządzeniach ZTE nie będą mogły się znaleźć nawet aplikacje dostępne na Google Play. Trudno, żeby sprzęty z logo chińskiego producenta miały jakiekolwiek szanse na amerykańskim rynku.

Skąd decyzja o sankcjach? Wszystko przez to, że Chińczycy kupowali podzespoły od amerykańskich producentów, montowali je w swoich urządzeniach, a następnie sprzedawali je do Iranu czy Korei Północnej. Tymczasem Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na te państwa, więc ZTE niejako je omijało.

Kolejne złe wiadomości dla ZTE mogą jeszcze nadejść. Brytyjskie firmy z branży telekomunikacyjnej są ostrzegane przez tamtejsze służby, by nie korzystać z rozwiązań ZTE, ponieważ może grozić to bezpieczeństwu państwa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)