Trwa ładowanie...
d1ey60n

Chińczycy budują śmiercionośny bombowiec. Będzie odpowiedzią na B-2A Spirit

Chiński dziennik Global Times informuje o nadchodzących testach nowego bombowca. Niewidzialna dla radarów maszyna nowej generacji ma być odpowiedzią na amerykańskiego B-2A Spirit. Do sieci wyciekło kilka koncepcji maszyny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hong-20 z pełnym uzbrojeniem
Hong-20 z pełnym uzbrojeniem (Global Times)
d1ey60n

Według Global Times, chiński ekspert wojskowy Song Zhongping poinformował o nadchodzącym pierwszym oblocie Hong-20. Może to oznaczać, że Chińczycy od lat prowadzili prace nad rozwojem zaawansowanego projektu wojskowego, ukrytego w tajemnicy. Zazwyczaj informacje o rozwoju militarnym Chińska Armia Ludowa podaje dopiero, gdy jego efekty są zadowalające.

Maszyna została przedstawiona w chińskiej telewizji CCTV-7 już w sierpniu 2018 roku. W dokumencie pokazującym rozwój chińskiego lotnictwa bombowego padła nazwa Hong-20. W telewizji informowano o ogromnym postępie w budowie nowej maszyny. W internecie pojawiło się także kilka potencjalnych zdjęć i animacji.

CCTV
Podziel się

Jeśli maszyna faktycznie zostanie zaprezentowana, to możemy mieć pewność, że będzie już gotowa do pierwszego lotu. Według dziennika Rossijskaja Gazieta, projekt Hong-20 powstawał w chińskim instytucie SADRI (Shanghai Aircraft Design and Research Institute) z Szanghaju od 2008. Program Hong-20 oznaczono również H-20.

d1ey60n

Chiński ekspert podczas wywiadu informował, że nowy bombowiec ma przenosić większe ładunki uzbrojenia, niż dotychczasowe maszyny. Aktualnie Chiny korzystają z bombowców H-6K, które są w stanie przenosić około 12 ton uzbrojenia.

Projekt Hong-20 wydaje się nawiązywać do amerykańskiego bombowca typu "stealth" B-2A Spirit. Przede wszystkim, również będzie opierać się na technologii utrudniającej wykrycie. Jego atak ma polegać na trzymaniu się poza zasięgiem obrony powietrznej. Prawdopodobnie H-20 będzie także nawiązywać do wyglądu B-2A Spirit.

Źródło: Milmag

Jakim typem gracza jesteś? Preferujesz klasyczne produkcje dla jednego gracza czy uważnie śledzisz esport? Wypełnij nasz quiz!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ey60n

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ey60n

d1ey60n