ChildMinder przypomni, że zostawiłeś dziecko w samochodzie

ChildMinder przypomni, że zostawiłeś dziecko w samochodzie

ChildMinder przypomni, że zostawiłeś dziecko w samochodzie
Źródło zdjęć: © gizmodo.pl / shutterstock
02.07.2012 11:11

Wybór elektronicznych gadżetów, które mają ułatwiać rodzicom opiekę nad dziećmi jest coraz większy, ale propozycja Baby Alert International powinna skłaniać do zastanowienia, czy cały ten przemysł idzie w dobrym kierunku. Zamontowany na siedzeniu auta czujnik ChildMinder przypomni, że zapomnieliśmy… zabrać dziecko z samochodu.

System składa się z czujnika w nakładce na fotelik dziecięcy. Wykrywa on ciężar dziecka i wie, kiedy maluch jest w samochodzie. Drugi element systemu to brelok, który rodzic przyczepia do kluczyków samochodowych. Jeśli dwa elementy znajdą się od siebie dalej niż na 4,5 metra w chwili, gdy nakładka rejestruje dziecko w foteliku, rozlegnie się alarm.

Z jednej strony osoba, która jest tak rozkojarzona, że zapomni o dziecku na tylnym siedzeniu, chyba w ogóle nie powinna zajmować się nieletnimi. Z drugiej strony, przy kilku dzieciach, dwóch samochodach i zabieganych opiekunach wożących pociechy do przedszkola i na inne zajęcia, być może taki gadżet poprawi bezpieczeństwo maluchów.

ChildMinder kosztuje 29 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)