Chcesz nagrać program? Vista zdecyduje czy ci wolno czy nie

Chcesz nagrać program? Vista zdecyduje czy ci wolno czy nie
Źródło zdjęć: © IDG

16.05.2008 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykańscy użytkownicy systemu Windows Vista narzekają, że w ciągu ostatnich kilku dni nie są w stanie nagrywać wybranych programów emitowanych przez telewizję NBC Universal. Próba ich zarejestrowania za pomocą komputerowego tunera TV oraz modułu Windows Media Center kończy się zwykle wyświetleniem komunikatu, że nadawca programu nie zgadza się na jego zarejestrowanie.

Z informacji opublikowanych na forum Thegreenbutton.com - http://thegreenbutton.com/forums/1/262419/showthread.aspx ( pierwszy post w wątku pochodzi sprzed ponad roku - ale najnowsze dotyczącą bieżących wydarzeń ) wynika, że z takim problemem zetknęli się przede wszystkim użytkownicy próbujący nagrać najnowsze odcinki programu American Gladiators oraz serialu Medium - przy próbie ich zarejestrowania pojawia się komunikat "Restrykcje ustanowione przez nadawcę zabraniają nagrywania tego programu".

Początkowo wydawało się, że problem dotyczy wszystkich cyfrowych magnetowidów. Większość takich urządzeń wyposażona jest w opcję nagrywania programu z pominięciem reklam i rzeczywiście niekiedy zdarza się, że nadawcy programów utrudniają nagrywanie ich bez reklam. Z narzekań internautów wynika jednak, że tym razem problem dotyczy głównie osób korzystających z Windows Vista Media Center ( i to przede wszystkim tych, które korzystają z tunerów TV firmy ATI ).

Przedstawiciele stacji NBC Universal ( to właśnie podczas nagrywania jej programów pojawiają się problem ) oraz Microsoftu na razie nie skomentowali oficjalnie tych doniesień.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)