CES: Nvidia w drużynie z Audi

CES: Nvidia w drużynie z Audi

CES: Nvidia w drużynie z Audi
Źródło zdjęć: © nvidia
08.01.2010 18:00, aktualizacja: 23.08.2016 17:28

Wszystkie modele Audi wyprodukowane w 2010 zostaną wyposażone w układy firmy Nvidia. Podzespoły komputerowego giganta znajdą się m.in. w zintegrowanych systemach nawigacyjnych oraz rozrywkowych urządzeniach multimedialnych.

Firmy Nvidia i Audi poinformowały podczas Consumer Electronics Show, że procesory graficzne Nvidia stanowić będą wyposażenie systemów nawigacyjnych i rozrywkowych we wszystkich pojazdach firmy Audi produkowanych w 201. na całym świecie.
System nawigacyjny i rozrywkowy w nowej linii produktów Audi z 201. roku to 3G MMI i wykorzystuje procesory graficzne Nvidia do tworzenia i przetwarzania wszelkich obrazów. Wbudowany system nawigacyjny zawiera trójwymiarowe odwzorowanie budynków i miast. System ten może przetwarzać złożone scenariusze i przewidywać przebieg trasy, pomagając w ten sposób kierowcy i podnosząc bezpieczeństwo jazdy.
Nvidia i Audi wspólnie opracowały całościowy silnik multimedialny o nazwie VIVA, który służy za medialne zaplecze 3. MMI. VIVA pozwala pasażerom Audi na oglądanie filmów DVD oraz udostępnianych online, słuchanie muzyki z iPoda, płyt CD, kart SD lub pamięci USB.
W komunikacie Nvidia i Audi pojawiła się również informacja, że firmy współpracowały także z firmą Google nad wprowadzeniem aplikacji Google Earth do przyszłych systemów 3G MMI obsługiwanych przez procesory graficzne NVIDIA, poczynając od flagowego modelu Audi A8 w 2011 roku. Dodatkowo, następna generacja mobilnych procesorów HD o niskim poborze energii NVIDIA Tegra zainstalowana zostanie w zaawansowanych systemach nawigacyjnych i rozrywkowych, w które wyposażona będzie cała linia pojazdów Audi z 2012 roku, oraz innych marek firmy Volkswagen AG, w tym Volkswagen, Bentley, Lamborghini, SEAT i SKODA.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)