CES: MSI prezentuje dwuekranowe netbooki

CES: MSI prezentuje dwuekranowe netbooki
Źródło zdjęć: © IDG.pl

08.01.2010 17:30, aktual.: 11.01.2010 10:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

MSI zaprezentowała podczas International Consumer Electronics Show 2010 dwa prototypowe modele dwuekranowych netbooków. Rozwiązanie ma połączyć klasyczny komputer osobisty z e-bookiem.

Micro-Star International (MSI) zaprezentowała dwa modele innowacyjnych dwuekranowych netbooków. Pierwszy z nich został wyposażony w ekrany dotykowe LCD o przekątnych 7 cali, drugi natomiast w ekrany dotykowe LCD o przekątnych 1. cali.

Urządzenia poza różnymi wielkościami ekranów są niemal identyczne - oba pracują w środowisku Windows 7 i w oparciu o mikroprocesory Intel Menlow. Przedstawiciele MSI zapewniają, że dzięki temu jednokomorowa bateria zastosowana w urządzeniach wystarczy na nawet sześć godzin pracy. Bazowo netbooki zostały wyposażone kolejno w 32GB i 64GB pamięci SSD.

Obraz
© MSI z dwoma ekranami 7 cali (fot. IDG.pl)

Zastosowanie dwóch wyświetlaczy w netbookach ma umożliwić korzystanie z nich jako jednocześnie mini-laptopów oraz czytników e-booków.

MSI jak na razie nie zamierza wprowadzić urządzeń do produkcji masowej. Przedstawiciele firmy podczas wystąpienia na CES zapewnili jednak, że jeśli jakikolwiek partner biznesowy będzie zainteresowany tym rozwiązaniem, to nie będzie żadnego problemu z natychmiastowym wyprodukowaniem urządzeń.

Wśród innych ciekawostek zaprezentowanych przez MSI znalazł się również czytnik e-booków działający w środowisku Google android OS. Urządzenie ma ekran LCD o przekątnej 1. cali i bazuje na układzie Nvidia Tegra. Również w przypadku tego urządzenia przedstawiciele MSI zapowiedzieli, że szukają partnerów biznesowych do wprowadzenia go na rynek.

Asustek: dwuekranowy netbook do multimediów, Waveface

Obraz
© MSI z dwoma ekranami 1. cali (fot. IDG.pl)

Swój dwuekranowy netbook swego czasu zaprezentowała również firma Asustek Computer. Podczas targów CEBIT w marcu ubiegłego roku Asus prezentował prototypowe urządzenie z dwoma dotykowymi ekranami o przekątnej 1. lub 12 cali. Netbook był przygotowywany we współpracy z firmą Intel oraz społecznością strony WePC.com, która zgłosiła wiele własnych pomysłów i uwag.
Firma zapowiedziała wówczas, że istnieją dwie drogi rozwoju netbooków dwuekranowych - jedna w stronę połączenia czytnik e-booków/netbook i druga w kierunku multimedialnym, np. połączenia ekranów w widescreen. Po tegorocznej prezentacji urządzeń wykorzystujących technologię Asus Waveface widzimy, że Asustek Computer wybrał drugą ścieżkę.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)