CES 2017: Widzieliśmy najbardziej futurystyczny samochód ostatnich lat

CES 2017: Widzieliśmy najbardziej futurystyczny samochód ostatnich lat10.01.2017 16:28

Faraday Future to firma, która trochę znikąd pojawiła się na rynku i od razu rzuciła wyzwanie Tesli. Stworzyła elektryczny samochód, który jest raczej gadżetem niż autem, bo naszpikowany jest technologiami od maski po koła. A do "setki" rozpędza się w mniej niż 2,5 sekundy.

Faraday Future 91 ma być najszybszym elektrycznym samochodem, który obecnie jest na rynku. Tak przynajmniej twierdzi producent. Model 91 ma rozpędzać się do 97 km/h w 2,39 sekundy, a flagowy model Tesli robi to w 2,5 sekundy.

Wielki przełom w motoryzacji zapowiadany był przez Faraday Future już rok temu. Wówczas jednak skończyło się tyko na zapowiedziach - chociaż firma rozbudziła wówczas ciekawość do maksimum, to zaprezentowała tylko koncept pojazdu.

Na szczęście w tym roku w Las Vegas pokazano już działający model. I dodatkowo wyposażony we wszystkie możliwe udogodnienia - zamiast lusterek wstecznych są kamery, lusterko wewnętrzne jest ekranem, na którym wyświetlane są dane. W środku znajduje się duży tablet służący jako centrum multimedialne. Akumulatory o mocy 130 kWh mają zapewniać zasięg do około 700 km.

Samochód ma trafić na rynek w 2018 roku. Ale nie będzie tani. Jak mówili mi na stoisku przedstawiciele Faraday Future, cena będzie raczej sześciocyfrowa...

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)